Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Tyrimų rezultatai
0
0
Candida glabrata DNR (PGR metodu) šlapime

Candida glabrata DNR (PGR metodu) šlapime

Candida glabrata DNR (PGR metodu) tyrimas nustato Candida glabrata grybelio egzistavimą ir kiekio padidėjimą lyties ar šlapimo takų gleivinėse. Šis mikroorganizmas sukelia kandidozę arba grybelinį vaginitą. Dažniausiai šias ligas sukelia Candida albicans grybelis (80–92 proc.), retesniais atvejais – Candida glabrata (5–10 proc.).

Candida glabrata DNR (PGR metodu) tyrimas aptinka mielinio grybelio Candida glabrata kiekio padidėjimą organizme, t. y. šlapimo bei lyties takų ar burnos gleivinėse. Šis mikroorganizmas gali pažeisti įvairius organus: širdį, plaučius, inkstus, odą ar lytinius organus bei sukelti grybelinį vaginitą, uretritą, pienligę, kandidozę. Candida glabrata grybelio sukeltos ligos plinta lytiniu keliu arba susilpnėjus organizmo imuninei sistemai bei esant palankioms sąlygoms mieliagrybiui plisti ir daugintis.

Candida glabrata DNR (PGR metodu) tyrimas atliekamas PGR metodu, kuris yra unikali technika, naudojama amplifikuoti ar kopijuoti mažus DNR segmentus. Tai greitas, jautrus ir tikslus metodas, naudojamas siekiant aptikti įvairias bakterijas ar virusus bei genetinius susirgimus. PGR metodo specifiškumas remiasi tuo, kad PGR nustato unikalų geno fragmentą, būdingą tik tam tikram sukėlėjui. Tai kur kas jautresnis metodas nei kultūrų auginimas, o tyrimo tikslumas siekia net 95 proc.

Tyrimo reikšmingumas ir svarba

Candida glabrata DNR (PGR metodu) tyrimas nustato glabrata mieliagrybio sukeltas ligas. Laiku nustačius šiuos susirgimus, galima išvengti tokių komplikacijų kaip šlaplės, šlapimo pūslės ar gimdos kaklelio uždegimas, grybelinės infekcijos, reumatoidinis ar psoriazinis artritas, egzema, cistitas, prostatitas ar net nevaisingumas.

Kada reikia atlikti tyrimus?

Candida glabratta DNR (PGR metodu) tyrimą vertėtų atlikti, jei jaučiate skausmą lytinių santykių metu, kamuoja perštėjimas ir niežulys, baltos bei aitraus kvapo išskyros, odos šerpetojimas, išorinių lyties organų paburkimas ar paraudimas, prostatitas, impotencija, atsiranda žaizdelių burnos gleivinėje.

SVARBU! Mėginiai imami (būtina išankstinė registracija):
Vilniuje: Kareivių g. 9; S. Konarskio g. 2; Viršuliškių g. 65A; Žirmūnų g. 48A;
Kaune: Birželio 23-iosios g. 4; Veiverių g. 142; Žemaičių pl. 37;
Klaipėdoje: Priestočio g. 16, Taikos pr. 141A (PC BIG-2);
Šiauliuose: Vytauto g. 108 ir Gegužių g. 49;
Panevėžys: Respublikos g. 44;
Marijampolėje: Kauno g. 62;
Alytuje: Naujoji g. 48;
Telšiuose: Turgaus a. 8;
Plungės: J. Tumo-Vaižganto g. 34;
Šilutės: Turgaus g. 3.