Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Tyrimų rezultatai
0
0
Candida krusei DNR (PGR metodu)

Candida krusei DNR (PGR metodu)

25.00€
Candida krusei DNR (PGR metodu)

Candida krusei DNR (PGR metodu) tyrimas nustato Candida krusei mieliagrylio kiekį lyties ir šlapimo takų gleivinėse, kuris sukelia tokias ligas kaip kandidozę, pienligę. Dažniausiai šie susirgimai siejami su Candida albicans grybelio kiekio padidėjimu (80–92 proc.), retesniais atvejais – Candida glabrata (5–10 proc.) arba Candida krusei (1–3 proc.).

Candida krusei DNR (PGR metodu) tyrimas atliekamas PGR metodu. Šis metodas ypatingas tuo, kad tyrimo tikslumas siekia net iki 95 proc., turint net itin nedidelį paimto mėginio kiekį. Šiuolaikiniai metodai leidžia nustatyti nuo 10 iki 100 DNR kopijų – tai žymiai jautresnis metodas lyginant su kultūrų auginimu. Tyrimas PGR metodu yra itin specifiškas ir tikslus, nes jo metu nustatomas unikalus geno fragmentas, būdingas tik tam tikram sukėlėjui.

Candida krusei DNR (PGR metodu) tyrimas yra atliekamas siekiant nustatyti mielinio grybelio Candida krusei, sukeliančio kandidozę ar pienligę, padidėjimą lyties ar šlapimo takų gleivinėse. Dažniausiai kandidozė plinta lytiniu keliu arba nusilpus imunitetui ar esant palankioms sąlygoms bei terpei grybeliui plisti.

Tyrimo reikšmingumas ir svarba

Candida krusei DNR (PGR metodu) tyrimas aptinka Candida krusei mieliagrybio sukeltas ligas. Dėl šių ligų gali išsivystyti gimdos kaklelio, šlapimo pūslės ir šlaplės uždegimas, prostatitas, impotencija, sisteminės grybelinės infekcijos ar net nevaisingumas. Todėl itin svarbi ankstyva kandidozės diagnostika ir gydymas.

Kada reikia atlikti tyrimus?

Candida krusei DNR (PGR metodu) tyrimą reikia atlikti, jei kamuoja impotencija, prostatitas, atsiranda žaizdelių burnos gleivinėje, jaučiate skausmą lytinių santykių metu, dubens skausmus, kamuoja baltos bei aitraus kvapo išskyros ar išorinių lyties organų paburkimas bei paraudimas.

SVARBU! Mėginiai imami (būtina išankstinė registracija):
Vilniuje: Kareivių g. 9; S. Konarskio g. 2; Viršuliškių g. 65A; Žirmūnų g. 48A;
Kaune: Birželio 23-iosios g. 4; Veiverių g. 142; Žemaičių pl. 37;
Klaipėdoje: Priestočio g. 16, Taikos pr. 141A (PC BIG-2);
Šiauliuose: Vytauto g. 108 ir Gegužių g. 49;
Panevėžys: Respublikos g. 44;
Marijampolėje: Kauno g. 62;
Alytuje: Naujoji g. 48;
Telšiuose: Turgaus a. 8;
Plungės: J. Tumo-Vaižganto g. 34;
Šilutės: Turgaus g. 3.