Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Online registracija + tyrimų rezultatai
0
0
ENA AK Ekstrahuotų branduolio antigenų antikūnai arba Antibranduolinių antikūnų nustatymas (SSA/Ro,SSB/La,SmB,RNP,Jo-1,Scl-70)

ENA AK Ekstrahuotų branduolio antigenų antikūnai arba Antibranduolinių antikūnų nustatymas (SSA/Ro,SSB/La,SmB,RNP,Jo-1,Scl-70)

72.00€
ENA AK Ekstrahuotų branduolio antigenų antikūnai arba Antibranduolinių antikūnų nustatymas (SSA/Ro,SSB/La,SmB,RNP,Jo-1,Scl-70)

Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai

Ekstrahuojamo branduolio antigeno (ENA) tyrimo paletė nustato, ar kraujyje yra autoantikūnų, kurie kovoja su ląstelės branduolio baltymais. Šie baltymai yra žinomi kaip „ekstrahuoti“, nes juos galima pašalinti iš ląstelių branduolių naudojant fiziologinį tirpalą ir jie atstovauja šešis pagrindinius baltymus (Ro, La, Sm, RNP, Scl-70 ir Jo1).

Autoantikūnai susidaro, kai žmogaus imuninė sistema klaidingai kovoja prieš kūno audinius. Tai sukelia uždegimą, audinių pažeidimus ir kitus nepageidaujamus simptomus, susijusius su autoimuniniais sutrikimais.

ENA tyrimo paletė gali būti naudojama, kaip tolesnis teigiamo ANA testo tyrimas, padedantis patvirtinti autoimuninį sutrikimą. Tyrimai gali būti naudojami siekiant atskirti autoimuninius sutrikimus bei stebėti autoimuninės ligos progresavimą. Dažniausiai šiuo tyrimu diagnozuojama mišri jungiamojo audinio liga, vilkligė, Sjögreno sindromas, skleroderma ir polimiozitas / dermatomiozitas.

Kada skiriamas šis tyrimas?

ENA skiriamas, kai asmuo turi požymių ir simptomų, kurie gali atsirasti dėl autoimuninio sutrikimo, ir gavo teigiamą ANA testą, jei ANA testas neigiamas, ENA paletės tyrimas nėra taikomas. Autoimuninių sutrikimų simptomai yra labai įvairūs:

  • Karščiavimas ir nuolatinis nuovargis
  • Raumenų skausmas
  • Sąnario patinimas ir (arba) skausmas
  • Odos bėrimas
  • Plaukų slinkimas
  • Jautrumas ultravioletiniams spinduliams
  • Raynaud fenomenas
  • Baltymai šlapime (proteinurija)
  • Neurologiniai simptomai, tokie kaip traukuliai, depresija, psichozės
  • Hemolizinė anemija (mažas raudonųjų kraujo kūnelių skaičius) arba leukopenija (mažas baltųjų kraujo kūnelių skaičius).

Ką reiškia testo rezultatas?

Autoimuninių ligų diagnozės paprastai grindžiamos būdingais požymiais ir simptomais bei autoantikūnų tyrimų rezultatais. ENA skydelio rezultatai padeda nustatyti ir atskirti skirtingus autoimuninius sutrikimus. Tyrimai parodė, kad kiekvienas iš šių autoantikūnų dažnai nustatomas žmonėms, turintiems specifinį autoimuninį sutrikimą, ir rečiau nustatomas arba nenustatomas tiems, kurie neturi autoimuninėms ligoms būdingų simptomų.

Teigiamų ir neigiamų rezultatai, gauti naudojant ENA paletę, vertinami kartu su asmens anamneze. Jei kas nors turi klinikinių išvadų, kurios rodo konkretų autoimuninį sutrikimą ir atitinkamas ENA autoantikūnas yra teigiamas, tada tikėtina, kad asmuo serga autoimunine liga. Jei asmeniui būdingi simptomai, tačiau autoantikūno nėra, tai gali reikšti, kad simptomai atsirado dėl kito sutrikimo.