ENA AK Ekstrahuotų branduolio antigenų antikūnai arba Antibranduolinių antikūnų nustatymas (SSA/Ro,SSB/La,SmB,RNP,Jo-1,Scl-70) - "Antėja laboratorija"
ENA AK Ekstrahuotų branduolio antigenų antikūnai arba Antibranduolinių antikūnų nustatymas (SSA/Ro, SSB/La, SmB, RNP, Jo-1, Scl-70)

ENA AK Ekstrahuotų branduolio antigenų antikūnai arba Antibranduolinių antikūnų nustatymas (SSA/Ro, SSB/La, SmB, RNP, Jo-1, Scl-70)

87.00€
ENA AK Ekstrahuotų branduolio antigenų antikūnai arba Antibranduolinių antikūnų nustatymas (SSA/Ro, SSB/La, SmB, RNP, Jo-1, Scl-70)

Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai

Ekstrahuojamo branduolio antigeno (ENA) tyrimas nustato, ar kraujyje yra autoantikūnų, kurie kovoja su ląstelės branduolio baltymais. Šie baltymai yra žinomi kaip „ekstrahuoti“, nes juos galima pašalinti iš ląstelių branduolių naudojant fiziologinį tirpalą ir jie atstovauja šešis pagrindinius baltymus (Ro, La, Sm, RNP, Scl-70 ir Jo1).

Autoantikūnai susidaro, kai žmogaus imuninė sistema klaidingai kovoja prieš kūno audinius. Tai sukelia uždegimą, audinių pažeidimus ir kitus nepageidaujamus simptomus, susijusius su autoimuniniais sutrikimais.

ENA tyrimą rekomenduojama atlikti, kai nustatomas teigiamas ANA tyrimo rezultatas, padedantis patvirtinti autoimuninį susirgimą. Tyrimai gali būti naudojami siekiant atskirti autoimuninius susirgimus bei stebėti autoimuninės ligos progresavimą. Dažniausiai šiuo tyrimu diagnozuojama mišri jungiamojo audinio liga, vilkligė, Sjögreno sindromas, skleroderma ir polimiozitas / dermatomiozitas.

Kada skiriamas šis tyrimas?

ENA tyrimas skiriamas, kai asmuo turi požymių ir simptomų, kurie gali atsirasti dėl autoimuninio sutrikimo, ir gautas  teigiamas ANA tyrimo rezultatas, jei ANA tyrimo rezultatas neigiamas, ENA tyrimas neatliekamas. Autoimuninių susirgimų simptomai yra labai įvairūs:

  • Karščiavimas ir nuolatinis nuovargis
  • Raumenų skausmas
  • Sąnario patinimas ir (arba) skausmas
  • Odos bėrimas
  • Plaukų slinkimas
  • Jautrumas ultravioletiniams spinduliams
  • Reino (Raynaud) fenomenas
  • Baltymai šlapime (proteinurija)
  • Neurologiniai simptomai, tokie kaip traukuliai, depresija, psichozės
  • Hemolizinė anemija (mažas raudonųjų kraujo kūnelių skaičius) arba leukopenija (mažas baltųjų kraujo kūnelių skaičius).

Ką reiškia tyrimo rezultatas?

Autoimuninių ligų diagnozės paprastai grindžiamos būdingais požymiais ir simptomais bei autoantikūnų tyrimų rezultatais. ENA tyrimo rezultatai padeda nustatyti ir atskirti skirtingus autoimuninius susirgimus. Tyrimai parodė, kad kiekvienas iš šių autoantikūnų dažnai nustatomas žmonėms, turintiems specifinį autoimuninį susirgimą, ir rečiau nustatomas arba nenustatomas tiems, kurie neturi autoimuninėms ligoms būdingų simptomų.

Teigiamų ir neigiamų ENA rezultatai vertinami kartu su asmens anamneze. Jei yra simptomų, kurie rodo galimą autoimuninį susirgimą ir nustatomas  ENA tyrimo rezultatas teigiamas, tada tikėtina, kad asmuo serga autoimunine liga. Jei asmeniui būdingi simptomai, tačiau autoantikūno nėra, tai gali reikšti, kad simptomai atsirado dėl kito susirgimo.