fbpx

Geležies svarba tavo organizmui

Geležies svarba tavo organizmui

Nėštumo metu kiekvienos moters organizmo medžiagų sąnaudos padidėja, nes ji pradeda dalintis medžiagomis su vaisiumi, kurį nešioja savo gimdoje. Viena svarbiausių medžiagų, kurios trūkumas yra ne tik labai pavojingas vaisiui, bet ir nėščiajai yra GELEŽIS. Geležies trūkumas organizme gali pasireikšti silpnumu, alpimu, mieguistumu, plaukų slinkimu, odos išsausėjimu, taip pat apetito sumažėjimu, kuris turi tiesioginį poveikį vaisiaus augimui. Galiausiai – mažėja atsparumas infekcinėms ligoms, o nėštumas yra tas laikotarpis, kurio metu norisi išlikti kuo sveikesnei ir aktyvesnei. Priežastis, kodėl nėštumo metu padidėja geležies poreikis moters organizme yra paprastas – vaisius iš mamos organizmo pasiima tiek geležies, kiek reikia jam, tačiau kai mamos geležies atsargos ima mažėti, tada vaisius patiria deguonies trūkumą, dėl to kūdikis gali gimti mažesnio svorio, arba neišnešiotas.

Norint žinoti ne tik geležies kiekį organizme, bet ir jo atsargas – „Antėja laboratorija“ rekomenduoja atlikti FERITINO kraujo tyrimą, nes būtent šis kraujo rodiklis yra itin jautrus ir specifiškas, todėl jis labai tiksliai padeda nustatyti organizmo geležies atsargas, kurias labai svarbu žinoti tiksliai Net jeigu nėštumo metu jaučiatės puikiai – turite žinoti ar Jūsų vaisius jaučiasi taip pat ir jam pakanka mikroelementų bei elektrolitų.

Feritino tyrimas

PIRKTI INTERNETU 

Dėl registracijos tyrimui skambinti telefonu: 8 700 55511

Jūsų patogumui dirbame visoje Lietuvoje!

 


„Antėja laboratorija“ šeimos gydytojos Julijos Skirmantės komentaras:

julija_skirmanteFeritinas (FER) – vienas jautriausių ir specifiškiausių rodiklių, kuris padeda nustatyti organizmo geležies atsargas.  Jo tyrimas padeda nustatyti mažakraujystės priežastis – jeigu jo kiekis sumažėjęs, tuomet mažakraujystė išsivystė dėl geležies stokos, jeigu feritino kiekis normos ribose, tuomet mažakraujystė yra lėtinės ligos pasekmė. Feritino rodiklio padidėjimas leidžia įtarti ir diagnozuoti ūmius uždegimus bei lėtines ligas – navikinį procesą, tuberkuliozę, reumatinę ligą, kepenų ligas, taip pat sideroblastines anemijas.

Praktikoje dažnai pasitaiko, jog bendrame kraujo tyrime eritrocitų, hemoglobino kiekis yra normos ribose, tačiau atlikus feritino tyrimą paaiškėja, jog organizme beveik nėra geležies atsargų. Todėl visuomet, kai jaučiamas bendras silpnumas, slenka plaukai, lūžinėja nagai, o bendrame kraujo tyrime eritrocitų bei hemoglobino rodikliai normos ar apatinėse normos ribose, tikslinga atlikti feritino tyrimą. Feritino tyrimas yra ganėtinai stabilus rodiklis, ir skirtingai nei serumo geležis, neturi paros cirkadinio ritmo. Koregavus feritino kiekį, paprastai grįžta pacientų jėgos, sustiprėja nagai ir plaukai, pagerėja imuninė sistema.

Kuomet nustatomas padidėjęs feritino kiekis, galima įtarti uždegimines ligas, kepenų funkcijos sutrikimus, navikinius procesus. Todėl šis rodiklis puikiai tarnauja ne tik mažakraujystės priežasčių patikslinimui, bet ir nustatant kitus lėtinius ar ūminius susirgimus.