Brolių/seserų nustatymo DNR tyrimai - "Antėja laboratorija"
Brolių/seserų nustatymo DNR tyrimas

Brolių/seserų nustatymo DNR tyrimas

388.00€
Brolių/seserų nustatymo DNR tyrimas

Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai

Nemokamas šeimos gydytojo tyrimų rezultatų aptarimas netaikomas.

Brolių / seserų DNR tyrimą patartina atlikti tada, kai du žmonės nori sužinoti, ar jie turi tą patį biologinį tėvą ir/ar motiną. Testas pateikia tikimybę, ar testuojami asmenys yra visiškai biologiškai susiję (abu biologiniai tėvai yra bendri), pusiau susiję (vienas iš tėvų yra bendras) ar nesusiję visai (nėra biologinio ryšio). Atsakymas pateikiamas procentine išraiška. Brolių ir seserų DNR tyrimą galima atlikti be bendro biologinio tėvo, tačiau visuomet yra patartina, kai yra galimybė, įtraukti vieno iš tėvų (paprastai – motinos) DNR mėginį, tai padės gauti tikslesnius tyrimo rezultatus.

Brolių / seserų nustatymo tyrimui yra naudojama STR analizė, siekiant nustatyti tikimybę ar du asmenis, sieja bendras DNR, lyginant su likusia žmonių populiacija. Analizė atliekama tiriant didelį DNR taškų skaičių (dar kitaip žinomą, lokusais). Rezultatai gaunami, remiantis statistine analize, siekiant nustatyti tarpusavio ryšio stiprumą tarp dviejų tiriamų. Atliekant brolių-seserų tyrimą, brolis ir sesuo, žinoma turės panašesnį DNR kodą, lyginant su nesusijusiais asmenimis. 
Tyrimo atlikimo terminas 8-14 darbo dienų, nuo mėginių gavimo į laboratoriją dienos.

DNR tyrimas tarp dviejų tariamų brolių (Y chromosomos tyrimas)
Y chromosomos testas (Y- STR testas) yra atliekamas siekiant nustatyti, ar keli ar daugiau vyrų turi tą pačią tėvišką liniją. Šis tyrimas yra labai tikslus ir duoda aiškų Taip arba Ne atsakymą. Y chromosoma yra paveldima ir perduodama per vyriškąją liniją. Tai yra gana retai mutuojanti chromosoma ir nesikeičia iš kartos į kartą. Vyrišką liniją galima nesunkiai atsekti, kadangi visi vienos giminės vyrai, turės vienodus Y chromosomų modelius (jei jie tikrai vieno kraujo giminaičiai).
Tyrimo atlikimo terminas 10-15 darbo dienų, nuo mėginių gavimo į laboratoriją dienos.

DNR mėginys - vidinio skruosto epitelis