HIV-WB ŽIV antikūnų patvirtinimas imunoblotu (WB) - "Antėja laboratorija"
HIV-WB ŽIV antikūnų patvirtinimas imunoblotu (sin. Westernblotu (WB)

HIV-WB ŽIV antikūnų patvirtinimas imunoblotu (sin. Westernblotu (WB)

76.00€
HIV-WB ŽIV antikūnų patvirtinimas imunoblotu (sin. Westernblotu (WB)

Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai

Teigiamam ŽIV antikūnų tyrimui patvirtinti paprastai naudojamas ŽIV antikūnų patvirtinimas imunoblotu. Tyrimo metu imamas nedidelis kraujo mėginys ir jis naudojamas ŽIV antikūnams, o ne pačiam ŽIV virusui aptikti. ŽIV antikūnų patvirtinimas imunoblotu nustato specifinius baltymus (vadinamus ŽIV antikūnais), kurie rodo ŽIV infekciją. Tyrimas naudojamas, tik tuo atveju, jei įtariama, kad pacientas turėjo sąlytį su ŽIV infekuotu asmeniu.

ŽIV yra virusas, naikinantis žmogaus imuninę sistemą. Jei ŽIV infekcija negydoma, žmogus gali susirgti AIDS. ŽIV plinta per makšties, oralinį ar išangės lytinį kontaktą. Jis taip pat plinta per kraują, injekcinius vaistus ir motinos pieną.

Rizikos grupės:

  • Lytiniai santykiai nenaudojant prezervatyvų.
  • Dirbantys sveikatos priežiūros srityje.
  • Asmenys, vartojantys injekcinius narkotikus.

Ką reiškia mano tyrimo rezultatai?

Jei rezultatas neigiamas, bet yra įtarimų, rekomenduojama atlikti pakartotinį tyrimą 3 mėn. ŽIV inkubacinis periodas yra apie 3 - 6 mėn, todėl yra tikimybė, kad tyrimas buvo atliktas per anksti. Nepaisant neigiamo tyrimo rezultato būtina imtis visų saugumo priemonių, siekiant ŽIV profilaktikos ir plitimo.

Esant teigiamam rezultatui, būtina kreiptis į gydytoją dėl tolimesnės ligos kontrolės bei gydymo. Nors tyrimo rezultatai yra konfidencialūs, gavus teigiamą atsakymą, patartina informuoti savo partnerį.