Endokrininės ligos - "Antėja laboratorija"

Endokrininės ligos

Galimos ligos:

Hiperparatirozė 

Hiperparatirozė arba Reklinghauzeno liga – prieskydinių liaukų liga, kai organizme padidėja parathormono kiekis. Ligos priežastis gali būti prieskydinės liaukos auglys. Esant padidėjusiam parathormono kiekiui, kraujyje padidėja kalcio koncentracija (hiperkalcemija), nes parathormonas skatina kalcio išsiskyrimą iš kaulų...

Plačiau

Nanizmas

Nanizmas arba mažaūgiškumas – endokrininė liga, kuomet dėl sumažėjusios augimo hormono gamybos hipofizėje (endokrininė liauka), pasireiškia sulėtėjęs ar sustojęs augimas ir organizmo formavimasis. Dažniausiai hipofizės veiklos sutrikimo priežastis – įgimtas ar įgytas hipofizės pažeidimas...

Plačiau

Gigantizmas

Gigantizmas arba milžinūgystė – endokrininė liga, kuomet dėl sustiprėjusios hipofizės (endokrininės liaukos) veiklos, padidėja augimo hormono (somatotropino) gamyba ir seka pernelyg didelis kaulų, minkštųjų audinių, vidaus organų PROPORCINGAS augimas. Dažniausiai hipofizės veiklos sutrikimo priežastis – hipofizės auglys; kartais liga būna paveldima. Gigantizmas prasideda..

Plačiau

Akromegalija

Akromegalija arba didgalūnystė – endokrininė liga, kuomet dėl sustiprėjusios hipofizės (endokrininės liaukos) veiklos, padidėja augimo hormono (somatotropino) gamyba ir seka NEPROPORCINGAS veido, rankų ir kojų kaulų bei minkštųjų audinių padidėjimas. Dažniausiai hipofizės veiklos sutrikimo priežastis – hipofizės auglys...

Plačiau

Akromegalija

Akromegalija arba didgalūnystė – endokrininė liga, kuomet dėl sustiprėjusios hipofizės (endokrininės liaukos) veiklos, padidėja augimo hormono (somatotropino) gamyba ir seka NEPROPORCINGAS veido, rankų ir kojų kaulų bei minkštųjų audinių padidėjimas. Dažniausiai hipofizės veiklos sutrikimo priežastis – hipofizės auglys...

Plačiau

Cukrinis diabetas (pirminė diagnozė)

Cukrinis diabetas – ką verta apie jį žinoti? Cukrinis diabetas (CD) arba cukraligė – liga, kurią sukelia angliavandenių apykaitos sutrikimai, lemiantys gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą (hiperglikemiją). Skiriami I ir II cukrinio diabeto tipai. Pirminis CD yra nuo insulino priklausomas, kuomet yra absoliuti insulino stoka. Tokiam susirgimui įtaką daro paveldimumas, todėl dažniaus..

Plačiau

Cukrinis diabetas (diagnozuotas anksčiau)

Sergantieji cukriniu diabetu puikiai žino, kad norint išvengti komplikacijų reikia nuolat atlikti kai kuriuos tyrimus. Būtina stebėti inkstų veiklą (kreatininas, bendras šlapimo tyrimas), bent du kartus per metus būtina atlikti GLIKUOTO HEMOGLOBINO tyrimą. Taip pat jei jau vartojamas insulinas, o gliukozės kiekio gerai kontroliuoti nepavyksta, reiktų atlikti INSULINO ty..

Plačiau

Antinksčių adenoma

Antinksčių adenoma – gerybinis antinksčių navikas, kuris išsivysto iš žievinio antinksčių sluoksnio. Antinksčių žievė gamina steroidinius hormonus, kai joje yra adenoma, šių hormonų gamyba gali dar labiau suintensyvėti. Adenomos gali gaminti hormonus, ir būna tokių, kurios hormonų negamina. Jos paprastai aptinkamos atsitiktinai, echoskopijos ar kompiuterinės tomografijos metu. Hormon..

Plačiau

Kušingo sindromas

Kušingo sindromas – tai sindromas, pasireiškiantis dėl padidintos kortizolio (antinksčių žievės išskiriamo hormono) gamybos antinksčiuose. Kušingo sindromo metu, kortizolio gamyba padidėja dėl patologijos antinksčiuose (pvz. vėžys antinksčiuose). Kušingo ligos metu, kortizolio gamyba padidėja dėl padidintos adrenokortikotropinio hormono (AKTH) gamybos. Moterys serga 9 kartus d..

Plačiau

Kono sindromas

Kono sindromas – tai sindromas, pasireiškiantis dėl padidėjusios aldosterono (antinksčių žievės hormono) gamybos. Jį sukelia antinksčio žievės nepiktybinis navikas. Kono sindromas dažniausiai pasireiškia padidėjusiu kraujospūdžiu, raumenų silpnumu. TYRIMAI. Kraujyje būna padidėjęs aldosterono ir, dažniausiai, natrio kiekis. Diagnozės patikslinimui, jei šie ty..

Plačiau

Adisono liga

Adisono liga – lėtinė liga, kuria susergama esant nepakankamai antinksčių žievės veiklai. Pasireiškus antinksčių funkcijos nepakankamumui, sumažėja juose gaminamų hormonų kiekis: kortizolio, aldosterono ir lytinių hormonų, o dėl jų stokos atsiranda sveikatos problemos. Adisono liga dažniau pasitaiko moterims ir vaikams. TYRIMAI. Įtarus Adisono ligą (kraujyje būna sumažėję gliuko..

Plačiau