Inkstų ir šlapimo takų ligos - "Antėja laboratorija"

Inkstų ir šlapimo takų ligos

Inkstų ir šlapimo takų ligos nėra pačios pavojingiausios, tačiau negydomos gali sukelti itin rimtų komplikacijų. Statistikos duomenimis, kas dešimtas suaugęs žmogus serga lėtine inkstų ar šlapimo takų liga. Šios ligos yra klastingos – jas sunku pastebėti, kadangi dauguma jų nesukelia jokių simptomų, pastarieji išryškėja, kai sutrikimas neįsisenėja.

Dažniausiai inkstų ir šlapimo takų ligos sukelia šiuos simptomus:

-Juosmens skausmai;
-Pabrinkimai;
-Galvos skausmai;
-Šlapinimosi sutrikimai (įkyrus noras šlapintis, deginantis skausmas prieš šlapinantis);
-Karščiavimas arba šaltkrėtis.

Kartais pasireiškia vos keli simptomai, bet ilgainiui, negydant susirgimo jie stiprėja. Kitais atvejais gali varginti visa simptomų grupė, pasireiškianti itin ūmiai.

Gydytojai išskiria rizikos veiksnių grupes, kurios didina tikimybę susirgti inkstų ir šlapimo takų ligomis:

-Pasikartojantys peršalimai, infekcijos;
-Tam tikrų vaistų vartojimas (pvz. analgetikų);
-Šlapimo takų obstrukcija;
-Nėštumas;
-Cukrinis diabetas.

Galimos ligos:

Uretritas (šlaplės uždegimas): priežastys, simptomai, gydymas

Uretritas arba šlaplės uždegimas – dažniausiai lytiškai plintančių arba kitų bakterinių ligų išraiška. Jis prasideda skausmingumu šlapinantis, išskyromis iš šlaplės, kurios vėliau gali tapti pūlingomis ir kraujingomis. Negydant, infekcija plinta „aukštyn“ ir vyrams gali komplikuotis epididimitu (sėklidžių uždegimu), o moterims gimdos ir kiaušidžių uždegimu. Plačiau apie uretrito ..

Plačiau

Šlapimo pūslės uždegimas arba cistitas

Cistitas – tai šlapimo takų infekcija, pasireiškianti šlapimo pūslės gleivinės uždegimu, dažniausiai sukeliama bakterijų. Šlapimo pūslės uždegimu dažniau serga moterys nei vyrai, ypač lytiškai aktyvios, taip pat nėštumo metu. Vyresnio amžiaus vyrams cistitas gali atsirasti dėl prostatos ligų, kai šlapimas susilaiko šlapimo pūslėje. Daugiau apie šios ligos simptomus, priežastis ir kitus susij..

Plačiau

Lėtinis glomerulonefritas

Lėtinis glomerulonefritas – inkstų kamuolių uždegimas, kuris ilgainiui tampa inkstų kamuolėlių ir kanalėlių žuvimo, lėtinio inksto funkcijos nepakankamumo išsivystymo priežastimi. Lėtiniu glomerulonefritu suserga tiek vaikai, tiek suaugę, kadangi inkstų kamuolėlius pažeidžia tokios ligos, kaip sisteminė raudonoji vilkligė, reumatoidinis artritas, Vegenerio granuliomatozė...

Plačiau