Alergologai-klinikiniai imunologai - "Antėja laboratorija"

Alergologai-klinikiniai imunologai

Alergija yra vienas iš labiausiai paplitusių negalavimų pasaulyje. Per paskutinius 50 metų jų skaičius nuolat auga ir šiandien beveik 50 proc. vaikų turi bent vieną alergiją. Ją gali sukelti beveik bet kas, tačiau bene dažniausi alergenai yra žiedadulkės, augintinių pleiskanos, vaistai, įvairūs maisto produktai. Susidūrus su tokiais negalavimais gali padėti patyrę „Antėja“ alergologai-klinikiniai imunologai. Dėmesingi ir savo darbą puikiai išmanantys specialistai kruopščiai pasirūpina kiekvienu pacientu.

 

Dažniausiai užduodami klausimai apie alergologą-klinikinį imunologą

Kas yra alergologas?

Alergologai, taip pat žinomi kaip klinikiniai imunologai, yra gydytojai, kurie specializuojasi gydyti alergijas ir kitas imunines problemas. Kadangi alergija yra per stipri imuninės sistemos reakcija, alergologas-klinikinis imunologas turi gerai žinoti, kaip žmogaus kūnas kovoja su infekcija, kad galėtų gydyti tokį sutrikimą.

Ką daro alergologas?

Alergologai sugeba diagnozuoti ir gydyti tokias ligas kaip šienligė, maisto sukeliamos alergijos, jo netoleravimas, egzema, psoriazė, astma ir tam tikros rūšies sinusų ar ausų infekcijos. Tam, kad būtų užtikrinamas veiksmingas gydymas, alergologai pirmiausia turi nustatyti, kas sukelia tokią imuninę reakciją.

Alergologas apklausia pacientą ir atlieka daugybę tyrimų. Tai padeda diagnozuoti ligą ir paskirti tikslingą gydymą. Pastarasis gali būti įvairus: nuo paprasčiausio alergeno vengimo iki imunoterapijos ar epinefrino (adrenalino) terapijos.

Kada reikėtų apsilankyti pas alergologą?

Yra daugybė skirtingų alergijų ir ne visos jos akivaizdžiai pastebimos. Atvejai, kada reikėtų apsilankyti pas šios srities gydytoją:

  1. Nereceptiniai vaistai nuo alergijos neveikia. Jeigu pacientui diagnozuota šienligė ar kita sezoninė alergija, vis tiek verta apsilankyti pas specialistą. Jei pastebima, kad įprasti nereceptiniai vaistai nekontroliuoja alergijos simptomų, alergologas gali paskirti stipresnių medikamentų.
  2. Lėtinis knarkimas ar nemiga. Daugelis alergijų sukelia uždegimą sinusų ertmėje. Tai gali apsunkinti kvėpavimą miegant ir lemti knarkimą ar nemigą. Jeigu pacientas turi miego problemų arba daug knarkia, jam rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją, kuris gali išsiaiškinti, ar tokių sutrikimų priežastis yra alergija.
  3. Lėtinės sinusų ar ausų infekcijos. Nors pačios alergijos nesukelia bakterijos ar virusai, ji gali neigiamai paveikti infekciją. Tam tikro stipraus imuninio atsako sukeltas uždegimas gali užblokuoti sinusus ar Eustachijaus vamzdelį (ausies trimitą). Taip sukuriama ausų ar sinusų infekcijoms palanki aplinka. Jeigu reguliariai susiduriama su kuria nors iš šių problemų, alergologai-klinikiniai imunologai gali padėti išvengti jų pasikartojimo.
  4. Dažnas nepaaiškinamas burnos ir gerklės dirginimas. Alergija maistui ne visada lemia sunkius simptomus. Kartais tiesiog jaučiamas pasikartojantis burnos, veido ar gerklės dirginimas, skausmas. Nestiprią alergiją maistui ar jo netoleravimą gali būti sunku diagnozuoti be kvalifikuoto specialisto, kuris yra apmokytas saugiai nustatyti alergijas tam tikriems maisto produktams, pagalbos.

Reikalingas patikimas ir daug patirties turintis alergologas Vilniuje? Susisiekite su „Antėja“ ir užsiregistruokite specialisto konsultacijai. Mūsų kontaktus galite rasti čia.

Ko tikėtis apsilankius pas alergologą?

Konsultacijos metu alergologas kalbasi su pacientu tam, kad sužinotų, kada dažniausiai pasireiškia alergijos simptomai ir kokie jie yra.  Specialistas taip pat gali atlikti keletą tyrimų, kad nustatytų specifinius alergenus.

Testavimas gali apimti:

  • kraujo tyrimus;
  • odos lopo mėginius;
  • odos testus;
  • plaučių funkcijos tyrimus;
  • nosies tepinėlius.

Atliekant šiuos testus paprastai naudojami labai nedideli alergenų kiekiai, siekiant nustatyti, kurie iš jų, sukelia imuninį atsaką.

Sužinoję tyrimų rezultatus alergologai-klinikiniai imunologai rekomenduoja atitinkamus veiksmus. Nestiprų imuninį atsaką galima paprasčiausiai gydyti vengiant alergeno arba vartojant nereceptinius antihistamininius vaistus. Dauguma alergijų atsiranda todėl, nes imuninė sistema išskiria per daug histamino, ypač pasireiškus alergijai žiedadulkėms ar augintinių pleiskanoms. Jeigu tokių alergenų neįmanoma išvengti, gydytojas gali paskirti stipresnius vaistus, kurie padėtų nuslopinti nemalonius simptomus.

Pasireiškus sunkesnėms alergijoms gali reikėti rimtesnio gydymo. Žmonėms, sergantiems sunkia alergija, arba tiems, kurie anksčiau yra patyrę anafilaksinį šoką, alergologai gali skirti epinefrino terapiją kritiniais atvejais. Alergologai taip pat gali rekomenduoti imunoterapiją, esant lėtinei alergijai. Toks gydymo kursas leidžia sumažinti organizmo jautrumą specifiniams alergenams.

Kas yra alergija?

Alergija yra imuninės sistemos atsakas į svetimą medžiagą, kuri paprastai nėra kenksminga žmogaus organizmui. Kitaip šios medžiagos vadinamos alergenais. Jie gali apimti tam tikrus maisto produktus, žiedadulkes ar augintinių pleiskanas.

Imuninės sistemos užduotis yra išlaikyti organizmą sveiką kovojant su kenksmingais patogenais. Todėl ji puola viską, kas jos manymu, gali pakenkti kūnui. Priklausomai nuo alergeno, šis atsakas gali pasireikšti uždegimu, čiauduliu ar daugybe kitų simptomų.

Imuninė sistema paprastai prisitaiko prie aplinkos. Pavyzdžiui, kai kūnas susiduria su kažkuo panašiu į augintinio pleiskanas, jis turėtų suprasti, kad tai nekenksminga. Tačiau pleiskanoms alergiškų žmonių imuninė sistema jas suvokia kaip įsibrovėlį, keliantį grėsmę organizmui, ir jį puola.

Alergijų simptomai

Dėl alergijų patiriami simptomai yra kelių veiksnių rezultatas. Tai apima alergijų tipą ir sunkumą. Jeigu vartojami bet kokie antialerginiai vaistai, kartais vis tiek nepavyksta išvengti kai kurių simptomų. Tačiau jie gali būti sušvelninami.

Alergijos maisto produktams

Alergija tam tikriems maisto produktams gali sukelti dilgėlinę, pykinimą, nuovargį ir kitus simptomus. Dažnai praeina šiek tiek laiko, kol žmogus supranta, kad jis yra alergiškas maistui. Jeigu po valgio pasireiškia rimta organizmo reakcija ir nežinote, kodėl, rekomenduojama kreiptis į specialistą. Alergologas-klinikinis imunologas gali nustatyti tikslią sutrikimo priežastį.

Sezoninės alergijos

Šienligės simptomai gali priminti peršalimą. Jie apima nosies užgulimą, slogą ir akių patinimą. Dažniausiai šiuos simptomus galima valdyti namuose, naudojant nereceptinius vaistus. Tačiau, jeigu jie tampa nekontroliuojami, rekomenduojama kreiptis į gydytoją.

Sunkios alerginės reakcijos

Sunki alergija gali sukelti anafilaksiją. Tai gyvybei pavojinga būklė, dėl kurios žmogus gali pradėti sunkiau kvėpuoti, apsvaigti ir netgi prarasti sąmonę. Jeigu tokie simptomai atsiranda po kontakto su galimu alergenu, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Kiekvieno žmogaus alerginės reakcijos požymiai ir simptomai gali būti skirtingi, todėl svarbu juos tinkamai diagnozuoti. Jeigu Jums reikalingas kvalifikuotas suaugusiųjų arba vaikų alergologas Vilniuje, susisiekite su „Antėja“ specialistais. Jie kruopščiai įvertina kiekvieno paciento būklę, diagnozuoja ligą ir paskiria efektyvų gydymą. Apsilankykite pas mus ir patikėkite savo sveikatą rūpestingiems alergologams!