fbpx

Kada atliekami genetiniai tyrimai?

Vaikelio laukimo periodas atneša ne tik daug džiaugsmo, bet ir nerimo. Nepriklausomai nuo to, kelintą kartą moteris laukiasi, juntama didesnė ar mažesnė baimė dėl vaisiaus. Laimei, šiandien medicina yra pažengusi ir, jei yra bent menkas rizikos veiksnys, atliekami genetiniai tyrimai nėštumo metu.

Dažnai būsimiems tėveliams kyla klausimas, kada rekomenduotini šie tyrimai? Genetiniai tyrimai nėštumo metu atliekami, jei vieno iš būsimų tėvelių šeimoje yra paveldimų genetinių ligų, taip pat jei būsimuosius tėvelius sieja giminystės ryšys. Šie tyrimai rekomenduojami ir toms poroms, kurios patyrė mažiausiai du persileidimus. Genetiniai tyrimai nėštumo metu atliekami ir tada, jei būsimoji mama yra vyresnė nei 35 metų, o būsimasis tėtis vyresnis nei 42 metų, jei įtariama vaisiaus patologija, jei įtariamas vaistų ar cheminių medžiagų poveikis vaisiui.

Būtina paminėti ir tai, kad yra kelios ligos, keliančios grėsmę vaikučio sveikatai. Todėl jei besilaukdama moteris persirgo raudonuke, taksoplazmoze ar citomegalo virusine infekcija, jai taip pat reikės pasidaryti genetinius tyrimus.