fbpx

Kokia skiepų nauda?

Dėl skiepų vyrauja dvi pozicijos: vieni – už, kiti – nusiteikę skeptiškai. Bet štai skiepai nuo erkinio encefalito sulaukia daugiausia teigiamų vertinimų – jų nauda neabejojama, o skiepytis skatina erkinio encefalito baimė. Pastaroji liga grasina sunkiomis komplikacijomis, o vaistų gydyti šią ligą nėra.

Atsižvelgiant į tai, kad sergamumas erkiniu encefalitu sparčiai auga, vis daugiau tėvų skiepija nuo šios ligos savo atžalas, taip pat apsaugą užsitikrina ir patys suaugusieji – skiepai nuo erkinio encefalito yra skirti bet kokio amžiaus asmenims nuo vienerių metų. Skiepų nauda vertinama visu šimtu procentų.

Dažnas skeptiškai į skiepus žvelgiantis asmuo savo poziciją grindžia tuo, kad skiepuose dažnai būna pats virusas. Bet skiepai nuo erkinio encefalito išsiskiria tuo, jog yra visiškai saugūs, o jų sudėtyje jokio gyvo viruso nėra. Gyvename technologijų amžiuje, todėl naudojantis pažangiausiais metodais vakcinai naudojama tik dalelė viruso struktūros.

Skiepai nuo erkinio encefalito leidžiami laikantis tam tikros schemos: suleidžiama pirmoji dozė, po 1–3 mėnesių – antra dozė; dar po 9–12 mėnesių – trečia dozė. Ketvirtoji turėtų būti suleista dar po maždaug trejų metų, o tolesnės imunitetą palaikančios dozės – kas 3–5 metai.