fbpx

Kraujagyslių tyrimas

Visiems, bent minimaliai besidomintiems sveikata ir susirgimų statistika, žinoma, jog kraujagyslių ligos, deja, užima vieną aukščiausių vietų pagal susirgimus, taip pat širdies ir kraujagyslių ligos pirmauja kaip dažniausia mirties priežastis. Šie aspektai patvirtina, jog kraujagyslių tyrimas yra itin reikšmingas.

Diagnozuojant ir gydant kraujagyslių ligas bene dažniausiai atliekamas kraujagyslių tyrimas echoskopu. Tai pažangus ir visiškai nekenksmingas procesas, kurio metu pacientas nejaučia jokio diskomforto. Daviklis skleidžia aukšto dažnio bangas, kurios, atsispindėjusios nuo kraujagyslės vidaus struktūrų, keliauja atgal, t. y. į daviklį. Iš čia informacija perduodama į monitorių, kuriame specialistas, tikrindamas echoskopu, mato tiksliai atkurtą kraujagyslės vaizdą.

Kraujagyslių tyrimas rekomenduojamas asmenims, kuriuos vargina labai dažni galvos skausmai, ūžesys ausyse, galvos svaigimas, mirgėjimas akyse, dusulys, išsiplėtusios venos ir kt.

Dažnai pacientams kyla klausimas, ar kraujagyslių tyrimas reikalauja specialaus pasiruošimo. Atsakymas – ne. Svarbiausia, tyrimo metu atsipalaiduokite, nesinervinkite. Vienintelis mažą diskomfortą galintis sukelti dalykas bus ant odos užtepta speciali želė, reikalinga efektyvesnei tyrimo eigai ir tikslesniems rezultatams gauti.