Prostatos vėžio nustatymo testas su PCA3, TMPRSS2:ERG biožymenimis - "Antėja laboratorija"
Prostatos vėžio nustatymo testas su PCA3, TMPRSS2:ERG biožymenimis

Prostatos vėžio nustatymo testas su PCA3, TMPRSS2:ERG biožymenimis

198.00€
Prostatos vėžio nustatymo testas su PCA3, TMPRSS2:ERG biožymenimis

Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai

Prostatos, arba priešinės liaukos, vėžys yra dažniausiai vyrams diagnozuojama vėžio forma Europoje. Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, kasmet Lietuvoje diagnozuojama beveik trys tūkstančiai naujų prostatos vėžio atvejų, tai sudaro apie 30 % visų Lietuvos vyrams nustatomų vėžio atvejų. Kaip ir kitų susirgimų atveju gydymo sėkmė didesnė ir ligos prognozė palankesnė, jei liga diagnozuota kuo ankščiau.

Šiuo metu prostatos vėžio diagnostikai taikomas PSA testas. Nustačius paciento kraujyje padidėjusį PSA baltymo kiekį įtariamas prostatos vėžys ir gydytojai rekomenduoja atlikti prostatos biopsiją, kuri patvirtina ar paneigia šią diagnozę. Tačiau PSA testas nėra tikslus – biopsija patvirtina vėžio diagnozę apytikriai tik pusei pacientų su padidintu PSA kiekiu. Kitiems pacientams biopsija tik sukelia nepatogumą ir komplikacijų galimybę.

Prostatos vėžio testas buvo sukurtas Lietuvoje, o jo klinikinis veiksmingumas ištirtas būtent su Lietuvos, o ne kitų šalių gyventojais. Europos urologų draugija rekomenduoja prostatos vėžio šlapimo tyrimus tiems pacientams, kurių PSA yra nuo 2 iki 10 ng/ml.

 

Tyrimas atlikimas per 7 d.d.