Sportuojančio vaiko programa - "Antėja laboratorija"
Sportuojančio jaunuolio tyrimų programa

Sportuojančio jaunuolio tyrimų programa

123,40 € - 45 €
(pasiūlymas galioja tik fiziniuose padaliniuose ir pateikus ,,Antėja'' partneriams įteiktą kuponą)

Sportuojantiems vaikams ir paaugliams labai svarbu subalansuotai maitintis. Subalansuota mityba, kurioje yra pakankamas kiekis baltymų, angliavandenių, riebalų, taip pat vitaminų ir mineralų, užtikrina ne tik optimalų vaikų ar paauglių augimą bei vystymąsi, tačiau lemia ir geresnius sportinius rezultatus. Jaunieji sportinininkai turėtų žinoti, kokie maisto produktai yra naudingi energijos gavimui, ką ir kada reikėtų valgyti prieš ar po sportinės veiklos. Visgi dažniausiai vaikų / paauglių mityba yra nereguliari ir nesubalansuota – jie valgo gausiai perdirbtą, neįvairų maistą, geria per mažai vandens, renkasi nesveikus užkandžius. Jų mityboje trūksta grūdinių produktų, vaisių ir daržovių, aprūpinančių organizmą reikiamu mineralų ar vitaminų kiekiu. Be to, mineralai ar vitaminai sportuojant yra šalinami su prakaitu, todėl ilgainiui gali pasireikšti jų trūkumas.
Jei sportuojantys vaikai ar paaugliai greičiau pavargsta, jaučia dusulį, širdies permušimus, patiria mėšlungį, taip pat sunkiau atsistato po fizinės veiklos, tai yra ženklas, kad jiems reikėtų atlikti tam tikrus tyrimus. Būtent todėl mūsų gydytojai sudarė tyrimų programą sportuojančiam jaunimui, kuri padeda įvertinti, stiprinti jų sveikatos būklę bei siekti geresnių sportinių rezultatų. Ją rekomenduojama atlikti ir profilaktiniais tikslais.

Dažnai vaikai valgo gausiai perdirbto maisto, kuriame būna mažiau vitaminų ir mineralų, taip pat vaisiai, daržovės ir kiti natūralūs produktai, kuriuose gausu mineralų ir vitaminų nėra itin mėgstami vaikų. 

Kodas Pavadinimas
1301 BKV Bendras kraujo tyrimas (5 dif.)
1136 VitD Vitaminas D (D2+D3)
1134 vitB12 Vitaminas B12
1135 FR Folinė rūgštis (Vitaminas B9)
1121 FER Feritinas
1105 GLU Gliukozė serume
1127 ALB Albuminas
1206 Mg Magnis 
1203 Ca Kalcis     
1201     K Kalis   
1124  CREA Kreatininas  
1123  UREA Šlapalas  
1401   BŠT Bendras šlapimo tyrimas 
1239  Zn Cinkas