fbpx

Autoimuniniai žymenys

Autoimuninės ligos vystosi, kai imuninė sistema sveikas organizmo ląsteles pradeda laikyti svetimkūniais ir su jomis kovoti. Priklausomai nuo autoimuninės ligos, pažeidžiamos skirtingos organizmo vietos – vienas organas ar audinys arba visa organų sistema. Yra skaičiuojama daugiau nei 80 skirtingų autoimuninių ligų, tačiau daugumos jų simptomai yra panašūs arba bendriniai, todėl diagnozuoti šias ligas yra sunku. Kai imuninė sistema funkcionuoja normaliai, ji gamina antikūnus, kurie gina organizmą nuo žalingų medžiagų ir svetimkūnių, tokių kaip bakterijos, parazitai ar vėžinės ląstelės.

Autoimuniniai susirgimai gali būti skirstomi į 2 grupes:
• Sistemines autoimunines ligas – pažeidžiamas ne vienas organas.
• Lokalizuotas autoimunines ligas – pažeidžiamas vienas organas ar audinys.

Autoimunines ligas yra sudėtinga atpažinti ir diagnozuoti. Daugumų autoimuninių ligų, puolančių kelis organus, sukelia permainingus ir plataus spektro simptomus, kurie kinta priklausomai nuo ligos sunkumo. Neaiškūs ir lėtai besivystantys simptomai dažnai gali suklaidinti ir nukreipti į kitas ligas. PSO duomenimis net ~80-100 ligų kyla kaip autoimuninio atsako padarinys. Moksliniai tyrimai rodo, kad moterys autoimuninėmis ligomis serga žymiai dažniau nei vyrai (santykis 80:20 proc.), todėl turėtų atidžiau sekti savo savijautą.

Galima išskirti keletą bendrųjų autoimuninėms ligoms būdingų simptomų: nuovargis, bloga savijauta, svaigulys, sąnarių skausmas, bėrimai, nedidelis karščiavimas.

Rodoma 1–12 produktų - viso yra 16