fbpx

CORTv Kortizolis vakarinis (15-17 val.)

12.00 

Padidėjusi kortizolio koncentracija yra vienas svarbiausių diagnostinių faktorių nustatinėjant Kušingo sindromą. Adisono ligos, tuberkuliozės metu, autoimuninių ir skydliaukės ligų atvejais stebimas šio rodiklio sumažėjimas.Kadangi kortizolio kiekis ryte ir vakare smarkiai skiriasi, būtina atlikti rytinį ir vakarinį kortizolio kiekio tyrimą. Vakare yra nustatoma mažiausia kortizolio koncentracija.

Sblizingas
Produkto kodas: 2217 Kategorija: Tyrimo ID: 4486

Aprašymas

Kortizolis vakarinis (CORTv) (15-17 val.) – hormonas, kurį išskiria antinksčių žievė. Kraujyje ir ypač paros šlapime padidėjusi kortizolio koncentracija yra vienas svarbiausių diagnostinių faktorių nustatinėjant Kušingo sindromą. Jam būdingi simptomai – nutukimas, kraujospūdžio padidėjimas, angliavandenių netoleravimas, reprodukcinės sistemos sutrikimas, nervų ir psichikos pažeidimas. Adisono ligos, tuberkuliozės metu, autoimuninių ir skydliaukės ligų atvejais stebimas šio rodiklio sumažėjimas.

Atsitiktinis kortizolio koncentracijos nustatymas gali klaidinti, ypač jeigu jis nustatomas neatsižvelgiant į emocinį stresą, hipoglikemiją, nėštumo galimybę, arba jeigu interpretuojamas nesilaikant paros ritmo svyravimų. Kadangi kortizolio kiekis ryte ir vakare smarkiai skiriasi, būtina atlikti rytinį ir vakarinį kortizolio kiekio tyrimą. Vakare yra nustatoma mažiausia kortizolio koncentracija.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.