fbpx

Širdies ir kraujagyslių ligų programos

44.50 108.50 

Išvalyti

Širdies ir kraujagyslių ligos yra viena dažniausių mirties priežasčių Lietuvoje – statistika rodo, kad nuo širdies ir kraujagyslių ligų ar jų komplikacijų miršta net 54 proc. žmonių. Daugelio širdies ir kraujagyslių ligų galima išvengti, tačiau būtina nustatyti ligas skatinančius rizikos veiksnius (žalingi įpročiai, nutukimas, mažas fizinis aktyvumas ir kt.) ir su jais kovoti. Rizikos veiksnių ma- žinimas gali pakeisti sergamumo ir mirtingumo rodiklius. Būtina laikytis sveikos gyvensenos principų – sveikai maitintis, reguliariai mankštintis, kontroliuoti svorį ir periodiškai atlikti širdies ir kraujagyslių ligų diagnostinius tyrimus.

Programa sudaryta atsižvelgiant į simptomatiką ir visuomenėje dažniausiai pasitaikančias ligas. Papildomi tyrimai gali būti skiriami atsižvelgiant į gautus rezultatus.

Išvalyti
Sblizingas
Produkto kodas: N/A Kategorija: Tyrimo ID: 5516

Aprašymas

Šie simptomai gali būti susiję širdies ir kraujagyslių ligomis:
• dažni širdies ploto / krūtinės skausmai • nepastovus širdies plakimas • galvos svaigimas • alpimas • dusulys • silpnumas • kojų skausmas • kojų tinimas • odos spalvos pokyčiai ar žaizdos blauzdose

Kraujagyslių ir širdies ligų programa turėtų būti atliekama, jei jaučiate nors vieną ar kelis iš viršuje išvardintų simptomų. Jūs galite rinktis MINI, MIDI arba MAXI programą:

TYRIMAIMiniMidiMaxi
Bendraklinikiniai tyrimai:
BKV Bendras kraujo tyrimas (5 dif.)+++
djCRB CRB didelio jautrumo+++
Vitaminas D+
FER Feritinas+
Širdies ir kraujagyslių sistemos tyrimai:
CHOL Cholesterolis bendras+++
DTL cholesterolis+++
MTL cholesterolis / Tiesioginis MTL cholesterolis+++
TGL Trigliceridai+++
Aterogeniškumo koeficientas+++
Ne DTL cholesterolis+++
Krešėjimo sistemos tyrimai:
PT/INR Protrombino aktyvumas++
FIBR Fibrinogenas++
Mikroelementų-elektrolitų tyrimai:
Na Natris+++
Mg Magnis+++
Fe Geležis+++
K Kalis+
Inkstų funkcijos tyrimai:
CREA Kreatininas+
UREA Šlapalas+
Skydliaukės tyrimai:
TTH Tirotropinis hormonas+
FT4 Laisvas tiroksinas+

Kas lemia širdies ir kraujagyslių ligas? Širdies ir kraujagyslių ligas lemia žalingi įpročiai, nutukimas, mažas fizinis aktyvumas, sveikatai nepalanki mityba, rūkymas, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje.
Kokie simptomai įspėja apie širdies ir kraujagyslių ligas? Dažniausiai apie širdies sutrikimus praneša skausmai, atsiradę širdies plote, už krūtinkaulio, tarpumentyje.
Nuo kada profilaktiškai reikėtų atlikti šiuos tyrimus? Širdies ir kraujagyslių ligų tyrimų programą rekomenduojame atlikti visiems, „perkopusiems“ 40 metų slenkstį, o susidūrus su simptomais ar esant tikimybei dėl genetinio paveldimumo – susirūpinti anksčiau.