Trigliceridai (TGL) - "Antėja laboratorija"
Trigliceridai (TGL)

Trigliceridai (TGL)

4.50€
Trigliceridai (TGL)

Trigliceridai  – tyrimas, kuriuo nustatoma širdies ligų ir aterosklerozės rizika bei lipidų apykaita. Asmenims, turintiems mažą DTL cholesterolį ir didelį TG kiekį išeminės širdies ligos rizika yra daug didesnė, nei tiems, kurių kraujyje šių pokyčių nerandama.

Trigliceridai (TGL) (triacilgliceroliai, trigliceroliai, TG, TRIG, ang. triglycerides) – tyrimas, kuriuo nustatoma širdies ligų ir aterosklerozės rizika bei lipidų apykaita. Asmenims, turintiems mažą DTL cholesterolį ir didelį TG kiekį išeminės širdies ligos rizika yra daug didesnė, nei tiems, kurių kraujyje šių pokyčių nerandama.

Į organizmą trigliceridai patenka su maistu arba yra sintetinami pačiame organizme (kepenyse, riebaliniame audinyje, plonosios žarnos gleivinėje, raumenyse). Kitaip tariant, trigliceridi yra lipidai, kuriuos vadiname riebalais. Riebaliniame audinyje jie sudaro net 60-85 proc. visos bendrosios masės. Trigliceridai yra pagrindinis riebalų rūgščių bei organizmo energijos šaltinis.

Riebalų rūgštys yra itin svarbios organizme vykstantiems procesams, tačiau per didelis TG kiekis kraujyje didina išeminės širdies ligos riziką. DTL cholesterolio kiekio sumažėjimas dažnai yra susijęs su TG kiekio padidėjimu.

Kada reikia atlikti tyrimus?

Trigliceridų tyrimą rekomenduojama atlikti profilaktiškai, bent kelis kartus per metus. Jeigu priklausote rizikos grupėms (šeimoje yra sergančių paveldimomis širdies ir kraujagyslių ligomis, turite širdies ydą, esate patyręs insultą ar infarktą, sergate cukriniu diabetu, inkstų, kepenų ar skydliaukės ligomis, rūkote, turite antsvorio, mažai judate, netinkamai maitinatės, padidėjęs kraujospūdis), kraują išsitirti reikėtų dažniau.

Trigliceridų tyrimas atliekamas dėl:

Aterosklerozės, išeminės širdies ligos, insulto, dislipidemijos, nutukimo, hipercholesterolemijos, hipotireozės, hipertireozės, demencijos, stenokardijos, pankreatitas.

Pasiruošimas tyrimui

Trigliceridų koncentracija kraujyje gali padidėti net 5-10 kartų, jei asmuo prieš tyrimą valgė. Dėl šių priežasčių, iki kraujo davimo, būtina susilaikyti nuo valgymo bent 14 valandų, taip pat bent 3 dienas vengti alkoholio. Galima vartoti vandenį.

Kortikosteroidai, ŽIV proteazės inhibitoriai, beta adrenoblokatoriai, estrogenai taip pat gali padidinti trigliceridų kiekį kraujyje, todėl apie jų vartojimą derėtų pranešti gydytojui ir prieš tyrimą jų kurį laiką nevartoti.