fbpx

Veikla karantino metu – dažniausiai užduodami klausimai

D.U.K.

1. Ar karantino metu pasikeitė Jūsų darbo laikas?
Pasikeitė, klientų aptarnavimo centas dirbs nuo 8 iki 17 val. Fizinių padalinių darbo laikas taip pat keičiasi, daugiau informacijos – ,,Paslaugų tinklas‘‘.

2. Ar karantino metu galiu atlikti tyrimus?
Taip, tyrimai atliekami ir karantino metu, tačiau siekiant užtikrinti klientų ir darbuotojų saugumą, karantino metu kiekvienam vizitui reikalinga registracija klientų aptarnavimo tel. 8 700 55 511.
Prieš registruojantis tyrimams turite susipažinti su šia informacija:
Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas numato pareigas susirgusiems asmenims. Jie privalo asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, atliekantiems šių ligų epidemiologinę priežiūrą pateikti teisingą informaciją apie užkrečiamosios ligos šaltinį arba užsikrėtimo aplinkybes, asmenis, su kuriais turėjo sąlytį (36 str.). Asmenys, pateikę ne visą nustatytą privalomą informaciją apie epidemiologinio registravimo objektus arba jos nepateikę ar pažeidę nustatytą šios informacijos perdavimo tvarką, atsako pagal įstatymus (4 str. 5 d.). Nevykdant šių teisėtų nurodymų gali būti taikoma administracinė atsakomybė pagal ANK 45 str. (užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų).

3. Ar skiepijate karantino laikotarpiu?
Taip, karantino metu planiniai skiepai nėra atidedami ir vykdomi atskiriant pacientų srautus pagal ULAC rekomendacijas. Norintys pasiskiepyti privalo užsiregistruoti paskambinus klientų aptarnavimo centrui tel. 870055511.

4. Ką turėčiau žinoti prieš atvykstant atlikti tyrimus ar pasiskiepyti?
Karantino laikotarpiu remdamiesi visomis LR vyriausybės rekomendacijomis stengiamės užtikrinti mūsų klientų saugumą, todėl prieš atvykstant prašome susipažinti su šiomis rekomendacijomis:
– Į procedūrų kabinetą užeiti po vieną
– Laikytis saugaus atstumo
– Išėjus prieš Jus buvusiam pacientui skirti laiko darbuotojui dezinfekuoti darbo vietą
– Rekomenduojama dėvėti kaukes
Daugiau apie pasiruošimą tyrimams – https://anteja.lt/pacientui/pasiruosimas-tyrimams/.

5. Kokių veiksmų turiu imtis, jei karantino metu grįžau iš užsienio?
Visi Lietuvos piliečiai 14 d. laikotarpyje grįžę iš bet kurios užsienio šalies turi užpildyti anketą NVSC internetiniame puslapyje adresu: https://nvsc.lrv.lt/covid-19. Jei grįžote į Lietuvos teritoriją lėktuvu ir parskridę užpildėte keleivio kortelę pakartotinai pildyti anketos nereikia, tačiau jei pasiekėte šalį kitomis transporto priemonėmis ir keleivio kortelės pildyti neteko – tai rekomenduojama padaryti kuo skubiau.

Primename, kad paskelbus karantiną Lietuvos teritorijoje asmenims, siekiant išvengti COVID-19 atvejų atsiradimo ir jų išplitimo, grįžusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 d. izoliacija, išskyrus vairuotojus, ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius krovinių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis ir neturi COVID-19 simptomų, bei diplomatus ir specialiuosius kurjerius, dirbančius tranzitiniuose traukiniuose, neturinčius COVID-19 simptomų.

Nesilaikant saviizoliacijos reikalavimų (paliekant izoliavimosi vietą be sveikatos priežiūros specialisto leidimo; priimant svečius (lankytojus) namuose; nesilaikant sveikatos priežiūros specialisto nurodymų ir kt.) galiojančių teisės aktų šalyje nuostatomis gali būti taikomos šios priemonės ir atsakomybės:
– Būtinoji izoliacija arba būtinasis hospitalizavimas.
– Administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda, asmenims nuo 60 iki 140 eurų. Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą asmenims nuo 140 iki 600 eurų, juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims – nuo 550 iki 1200 eurų. Jei asmens veikla, sukėlė pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, jam gali grėsti bauda nuo 300 iki 560 eurų.
– Baudžiamoji atsakomybė – priklausomai nuo padarinių (tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga infekcine liga, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu).
– Civilinė atsakomybė – turtinė prievolė, atsirandanti dėl žalos, kuri nesusijusi su sutartiniais santykiais. Kiekvienas asmuo turi pareigą laikytis tokio elgesio taisyklių, kad savo veiksmais (veikimu, neveikimu) nepadarytų kitam asmeniui žalos. Žalą, padarytą asmeniui, turtui, o įstatymų numatytais atvejais – ir neturtinę žalą privalo visiškai atlyginti atsakingas asmuo. Jeigu fizinis asmuo suluošintas ar kitaip sužalota jo sveikata, tai už žalą atsakingas asmuo privalo nukentėjusiam asmeniui atlyginti visus šio patirtus nuostolius ir neturtinę žalą.