Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Online registracija + tyrimų rezultatai
0
0
ŽIV kombinuotas (kiti) CITO

ŽIV kombinuotas (kiti) CITO

50.00€
ŽIV kombinuotas (kiti) CITO

ŽIV - tyrimas, nustatantis, ar žmogus užsikrėtęs žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV). Ši diagnozė yra apipinta daugybė stereotipų, baimių ir apie ją visuomenė dar yra mažai informuota. Šios priežastys lemia tai, kad žmonės bijo tirtis, kas lemia vėlyvą AIDS diagnozavimą. Tam, kad žmonės jaustųsi drąsiau siūlome ANONIMIŠKAS paslaugas ir ŽIV tyrimus. Užtikrinsime 100 proc. konfidencialumą ir anonimiškumą.

ŽIV kombinuotas (kiti) CITO -  tyrimas naudojamas greičiau sužinoti ŽIV infekcijos galimybę.

ŽIV yra virusas, naikinantis žmogaus imuninę sistemą. Jei ŽIV infekcija negydoma, žmogus gali susirgti AIDS (akvizitinis imunodeficito sindromas) . ŽIV plinta per makšties, oralinį ar išangės lytinį kontaktą. Taip pat plinta per kraują, injekcinius vaistus ar motinos pieną.

Rizikos grupės:

  • Lytiniai santykiai nenaudojant prezervatyvų
  • Dirbantys sveikatos priežiūros srityje
  • Asmenys, vartojantys injekcinius narkotikus

ŽIV inkubaciniame periode išskiriamas lango periodas - nuo dienos kai žmogus yra infekuojamas iki tos dienos kada susidaro antikūnai. Šis periodas gali užtrukti nuo 3 savaičių iki 6 mėn. Daugumai (maždaug 97 %) žmonių pakankamai antikūnų prieš ŽIV atsiranda po 3 - 12 savaičių po užsikrėtimo. ŽIV kombinuotas CITO tyrimas padeda sutrumpinti šį periodą iki 30 d., kadangi tyrimas papildytas ŽIV p24 antigeno tyrimu, kuris gali būti aptinkamas prieš aptinkant ŽIV antikūnus.  Šis tyrimas taip pat naudojamas kūdikių ŽIV infekcijai nustatyti, kadangi ŽIV antikūnų tyrimas labai ankstyvame kūdikio gyvenime nėra tikslingas. 

Ankstyvųjų infekcijų nustatymas yra naudingas tuo, kad žmonės greičiau sužino apie ŽIV infekciją, todėl gali ankščiau pradėti gydymą. Be to, naudinga siekiant užkirsti plitimą, nes pacientai, žinantys savo ŽIV diagnozę, paprastai imasi atsargumo priemonių, kad neužkrėstų savo partnerių.