AKA IgG Antikardiolipidiniai antikūnai IgG - "Antėja laboratorija"
AKA IgG Antikardiolipidiniai antikūnai IgG

AKA IgG Antikardiolipidiniai antikūnai IgG

30.00€
AKA IgG Antikardiolipidiniai antikūnai IgG

Antikardiolipidinių antikūnų IgG tyrimas skiriamas siekiant ištirti kraujo krešulių susidarymą, padėti nustatyti pasikartojančio persileidimo priežastį, įvertinti antifosfolipidinį sindromą ar kitas autoimunines ligas.

Šiuo tyrimu nustatomas kardiolipino antikūnų kiekis kraujyje. Kraujyje gali būti trys kardiolipino antikūnų klasės: IgG, IgM ir (arba) IgA. IgG antikūnai yra labiausiai paplitusi autoantikūnų klasė ir klasė, turinti didžiausią klinikinę koreliaciją. Mėginiuose, kuriuose nustatytas didelis IgG antikardiolipino kiekis, dažniausiai pasireiškia akivaizdūs klinikiniai simptomai. Šiuo metu mūsų laboratorijoje taikomos šios normos:

  • 15.0–20.0 Įtarimo intervalas;
  • 20.1–80.0 Teigiamas;
  • >80.0 Stipriai teigiamas

Kardiolipino antikūnai yra imuninės sistemos gaminami autoantikūnai, klaidingai nukreipti į paties organizmo kardiolipinus, medžiagas, esančias ląstelių membranose ir trombocituose. Šie autoantikūnai gali turėti įtakos kraujo krešėjimui.

Kardiolipinai ir kiti giminingi fosfolipidai yra lipidų molekulės, kurios vaidina svarbų vaidmenį kraujo krešėjimo procese. Kardiolipino antikūnai nukreipti į kardiolipiną yra susiję su padidėjusia trombozės rizika venose ir arterijose, tokiose kaip giliosiose kojų venose ar plaučiuose. Jie taip pat gali būti susiję su mažu trombocitų kiekiu (trombocitopenija), pasikartojančiais persileidimais (ypač antruoju ir trečiuoju trimestrais), su priešlaikiniu gimdymu ir preeklampsija.