Ambulatorinė reabilitacija Klaipėdoje - "Antėja laboratorija"

Reabilitacija

Akupunktūros specialistai
Kineziterapeutai / Masažuotojai

Fizinė medicina ir reabilitacija – svarbi sveikatos priežiūros dalis, skirta fizinei, protinei ir emocinei gerovei po ligos, traumos ar operacijos atkurti bei pagerinti. „Antėja“ klinikoje naudojame įrodymais pagrįstas metodikas ir siekiame užtikrinti, kad reabilitacijos paslaugos visuomet būtų pritaikytos prie unikalių paciento poreikių. Turėdami patyrusių ir rūpestingų sveikatos priežiūros specialistų komandą, modernias patalpas ir įrangą, padedame savo pacientams siekti reabilitacijos tikslų ir susigrąžinti galimybę gyventi kokybiškai.

Ambulatorinė reabilitacija – kas tai?    

Ambulatorinė reabilitacija yra specializuota sveikatos priežiūros paslauga, kurios tikslas – padėti žmonėms atsigauti po sveikatos sutrikimų, traumų, operacijų ar lėtinių ligų, leidžiant jiems išlaikyti mobilumą ir savarankiškumą. 

Kitaip nei stacionarinė reabilitacija, kuri vyksta ligoninėje ar stacionarioje įstaigoje, ambulatorinės reabilitacijos paslaugos teikiamos klinikoje, todėl pacientai gali gauti reikiamą priežiūrą suplanuotų susitikimų metu ir grįžti į savo namus likusiai dienos daliai.

Ambulatorinės reabilitacijos programos skirtos įvairiems medicininiams ir funkciniams poreikiams tenkinti, įskaitant fizinę, psichinę ir emocinę gerovę. Šias programas paprastai vykdo sveikatos priežiūros specialistų, pavyzdžiui, kineziterapeutų, fizioterapeutų, ergoterapeutų ir kitų specialistų, komanda, atsižvelgdama į konkrečius paciento poreikius.

Ambulatorinės reabilitacijos gydymo planai yra labai individualūs, siekiant atsižvelgti į unikalius kiekvieno paciento poreikius ir tikslus. Šiuose planuose gali būti derinami gydomieji pratimai, praktiniai metodai, pagalbiniai prietaisai, pacientų mokymas ir gyvenimo būdo pakeitimai. Ambulatorinės reabilitacijos užsiėmimų dažnumas ir trukmė pritaikomi prie paciento būklės ir pažangos.

„Antėja“ klinikoje teikiama medicininė reabilitacija    

„Antėja“ klinikoje teikiama (I etapo) pirminė ambulatorinė reabilitacija pagal poreikį – pavienės kineziterapijos, manualinės terapijos, gydomojo masažo, elektrostimuliacijos ir kitos reabilitacijos procedūros.

Tokios reabilitacijos tikslas – maksimaliai padidinti funkcinį atsigavimą, optimizuoti gyvenimo kokybę ir suteikti pacientams galimybę susigrąžinti savarankiškumą, gaunant aukščiausio lygio priežiūrą ir dėmesį.

„Antėja“ klinikoje teikiamos reabilitacijos paslaugos

„Antėja“ klinikoje teikiamos įvairios ambulatorinės reabilitacijos paslaugos. Daugiau apie kiekvieną iš jų galite sužinoti žemiau tekste.

Kineziterapija

Kineziterapijos metu siekiama atkurti ir pagerinti paciento fizines funkcijas bei mobilumą. Ji apima įvairius specializuotus judesius, kurie padeda atnaujinti, pagerinti ir išlaikyti sąnarių, kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių, kvėpavimo ir kitų sistemų funkcinę būklę.

Kineziterapeutai įvertina pacientų fizinius gebėjimus, sudaro individualius gydymo planus ir taiko praktines terapijas bei pratimus, kad sumažintų skausmą, pagerintų jėgą, lankstumą, pusiausvyrą ir koordinaciją. Jie taip pat moko pacientus traumų prevencijos ir savikontrolės metodų. 

Kineziterapija gali būti taikoma pacientams, sergantiems vidaus, judamojo aparato, nervų, chirurginėmis ir lėtinėmis ligomis, kenčiantiems nugaros skausmus, taip pat po traumų, operacijų, persirgto insulto, infarkto.

Gydomieji masažai    

Gydomasis masažas yra neatsiejama reabilitacijos sudedamoji dalis, skatinanti įvairiapusį į gijimą ir sveikimą. Kvalifikuoti „Antėja“ klinikos masažo terapeutai taiko specializuotas technikas, siekdami pašalinti skausmą, įtampą ir judėjimo apribojimus, galinčius atsirasti dėl traumų, operacijų ar lėtinių ligų. 

Gydomieji masažai skatina atsipalaidavimą, mažina raumenų skausmą ir gerina kraujotaką, todėl gali pagreitinti natūralius organizmo gijimo procesus. Be to, jie gali padėti sumažinti nerimą ir stresą, kurie dažnai lydi fizinius negalavimus, ir taip prisidėti prie visapusiškos gerovės jausmo. 

Gydomieji masažai atlieka svarbų vaidmenį atkuriant pacientų komfortą, funkcijas ir bendrą gyvenimo kokybę reabilitacijos metu.

Manualinė terapija

Reabilitacijos metu atliekama manualinė terapija padeda pacientams valdyti skausmą, pagerinti judrumą ir pagerinti bendrą fizinę funkciją. Aukštos kvalifikacijos terapeutai, naudodami kvalifikuotus metodus, įvertina ir gydo raumenų bei kaulų sistemos sutrikimus, sąnarių disfunkcijas ir minkštųjų audinių apribojimus, galinčius atsirasti dėl traumų, operacijų ar lėtinių negalavimų. 

Manualinė terapija apima daugybę metodų, įskaitant sąnarių mobilizaciją, manipuliacijas, miofascialinį atpalaidavimą ir minkštųjų audinių masažą. Šiomis priemonėmis siekiama atkurti sąnarių judrumą, sumažinti skausmą, atpalaiduoti raumenų įtampą ir pagerinti natūralius organizmo gijimo procesus. 

Elektrostimuliacija

Elektrostimuliacija apima elektros impulsų naudojimą raumenims ar nervams stimuliuoti, siekiant skatinti gijimą, mažinti skausmą ir gerinti raumenų funkciją. Reabilitacijoje elektrostimuliacija gali būti taikoma įvairiais būdais, pavyzdžiui, transkutaninė elektrinė nervų stimuliacija (TENS) skausmui malšinti, neuromuskulinė elektrinė stimuliacija (NMES) raumenims stiprinti arba funkcinė elektrostimuliacija (FES), padedanti atlikti tam tikrus judesius ar funkcijas. 

Ši terapija gali būti ypač naudinga asmenims, atsigaunantiems po traumų, operacijų ar neurologinių susirgimų, nes padeda išvengti raumenų atrofijos, mažina raumenų spazmus ir gerina kraujotaką. 

Mankštos

Mankšta dažnai yra neatsiejama reabilitacijos proceso dalis, pritaikyta prie konkrečių asmens poreikių ir tikslų. Jos metu atliekami pratimai apima platų judesių ir veiksmų spektrą, skirtą jėgai, lankstumui, pusiausvyrai ir funkcionalumui atkurti. 

Mankštas pacientams kruopščiai parenka sveikatos priežiūros specialistai, įskaitant kineziterapeutus. Dažniausiai jos yra sudarytos taip, kad būtų nukreiptos į konkrečias kūno vietas arba pašalintų tam tikrus fizinius apribojimus, atsiradusius dėl traumų, operacijų ar lėtinių ligų. 

Nuosekliai ir su specialistų priežiūra atlikdami pratimus, pacientai gali atgauti fizinius gebėjimus, sumažinti skausmą, pagerinti bendrą savijautą ir įgyti pasitikėjimo savimi, reikalingo, norint grįžti į kasdienę veiklą ir tapti sveikesni bei savarankiškesni.

Reikalinga suaugusiųjų reabilitacija Klaipėdoje? „Antėja“ privati reabilitacijos klinika – vieta, kur visuomet sulauksite profesionalios pagalbos. Susisiekite ir užsiregistruokite gydytojo konsultacijai.

D.U.K.