Alex² makrogardelės tyrimas, nustatant specifinius IgE prieš 295 alergenus - "Antėja laboratorija"
Alex² makrogardelės tyrimas, nustatant specifinius IgE prieš 295 alergenus

Alex² makrogardelės tyrimas, nustatant specifinius IgE prieš 295 alergenus

199.00€
Alex² makrogardelės tyrimas, nustatant specifinius IgE prieš 295 alergenus

Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai

*Norintiems pasinaudoti akcijos pasiūlymu būtina įsigyti tyrimus e. parduotuvėje arba fiziniame padalinyje nurodytu akcijos laikotarpiu. Įsigytus kuponus e. parduotuvėje galima panaudoti per 6 mėn su galimybe pratęsti dar 6 mėn. Registracija vizitui akcijos kainos nerezervuoja, akcija galioja tik apmokėjus paslaugas akcijos galiojimo laikotarpiu.

Inovatyvus tyrimas ALEX2 makrogardele šiandien yra pats išsamiausias alergijų nustatymo tyrimas iš kraujo. Tai unikalus, pasaulyje pripažintas ir analogų neturintis tyrimas, kurio metu, iš nedidelio kraujo kiekio, nustatomas įsijautrinimas visiems kliniškai reikšmingiems alergenų šaltiniams ir molekuliniams alergenų komponentams. Ištiriamas paciento įsijautrinimas net 295 alergenams (117 alergenų šaltinių ir 178 alergenų komponentams). Tyrimo metu taip pat nustatomas ir bendras IgE. Dėka ypač mažo tyrimui reikalingo kraujo kiekio, šis tyrimas yra labai draugiškas mažiesiems pacientams. Svarbu paminėti ir tai, kad tyrimui reikalingas kraujas gali būti imamas ne tik iš venos, bet ir iš piršto.

Atlikus molekulinį tyrimą paaiškėja, kokioms konkrečiai alergeno molekulėms esate įsijautrinęs. Tampa aišku, kokius maisto produktus galite saugiai vartoti, o kokių būtina vengti. Molekulinis tyrimas taip pat parodo 22 kryžmines reakcijas ir išaiškina tikruosius alergijos kaltininkus/sukėlėjus. Visa tai leidžia gydytojui parinkti Jums tinkamiausią gydymą ir gyvensenos rekomendacijas. Molekulinis alergijų tyrimas taip pat maksimaliai tiksliai parodo ir Jūsų gydymo imunoterapija galimybes. Kiekvienam iš mūsų alergijos simptomai ir pati liga pasireiškia labai individualiai. Tai siejama tiek su mūsų imuninės sistemos ypatumais, tiek ir su aplinka, kurioje gyvename. Įdomu yra tai, kad visi alergiški žmonės turi individualius įsijautrinimo alergenams profilius ir dėl šios priežasties tiek pati liga, tiek ir jos prognozės bei gydymas yra labai individualūs. Taigi, kokį tyrimą rinktis, kuris parodys individualų alerginį įsijautrinimo profilį bei atsakys į svarbiausius klausimus: kam iš tikro aš esu alergiškas? Ar tai pavojinga mano gyvybei? Kokios yra mano alergijos gydymo galimybės ir prognozės?

Kokio tipo alergiją nustato tyrimas ALEX2 makrogardele? 
ALEX2 makrogardele nustatoma I-ojo tipo (greito tipo) alergija, kurios metu organizme susidaro vadinamieji IgE antikūnai. Alergiškų žmonių imuninė sistema yra tarsi „išsiderinusi“ ir IgE antikūnus pradeda gaminti kovai su nepavojingomis, natūraliai mūsų aplinkoje (ore, maiste) esančiomis dalelėmis. Esant minėto greito tipo alergijai, gali pasireikšti sloga, ašaroti akys, varginti bėrimai, kosulio priepuoliai ir įvairūs kiti simptomai, kuriuos sukelia įkvėpti ar suvalgyti alergenai. ALEX2 Tyrimo metu paaiškėja, ar kraujyje yra specifinių IgE antikūnų prieš maisto ir įkvepiamus alergenus, plėviasparnių vabzdžių (bičių, vapsvų) nuodus ir minėtų alergenų komponentus. Taip pat nustatomas bendrojo imunoglobulino E (IgE) kiekis kraujyje. Svarbu žinoti ir tai, kad greito tipo alerginės reakcijos sudaro apie pusę (50%) visų alergijų. Likusius 50% sudaro uždelsto tipo padidėjusio jautrumo alerginės reakcijos ir nealerginiai mechanizmai.

Mėsa: Pleiskanos ir epitelis: Erkės ir tarakonai: Javai ir sėklos:
Jautiena (gerai iškepta) Katė Acarus siro Miežiai
Jautiena Galvijai Tarakonas (amerikinis) Grikiai
Vištiena Džiungarinis žiurkėnas Namų dulkių erkė Kukurūzai
Arkliena Šuo Maisto erkės Rugiai
Naminiai svirpliai Šuns patino šlapimas Namų dulkių erkė Vaistinė ožragė
Ėriena Ožka Vokiškas tarakonas Sorai
Miltiniai kirminai Jūros kiaulytė Glycyphagus domesticus (sandėlių, maistinė erkė) Avižos
Migruojantys skėriai Arklio epitelis Lepidoglyphus destructor (maisto erkė) Aguonos
Kiauliena Pelės epitelis Tyrophagus putrescentiae (sandėlių, maistinė erkė) Moliūgų sėklos
Triušiena Kiaulė Pelėsiai ir mielės: Bolivinė balanda (Kvinoja)
Kalakutiena Triušis Alternaria alternata Ryžiai
Jūrų gėrybės: Žiurkė Aspergillus fumigatus Sezamas
Anisakis kirmėlė (žuvų
parazitai)
Avis Cladosporium herbarum Spelta
Atlanto menkė Medžių žiedadulkės: Malassezia sympodialis Saulėgrąžos
Atlanto silkė Akacija Penicilium chrysogenum Kviečiai
Skumbrė Alksnis Vaisiai ir uogos: Ankštiniai ir riešutai:
Juodoji tigrinė krevetė Kiparisas Obuolys Migdolai
Rudoji krevetė Uosis Avokadas Braziliški (bortoletijų)
riešutai
Karpis Bukas Bananas Ankardžiai
Valgomoji midija Juodoji tuopa Mėlynės Avižirniai
Krabas Visažalis kiparisas Vyšnios Žaliosios pupelės
Omaras Datulinė palmė Figa Lazdyno riešutai
Paprastoji šiaurinė krevetė Guoba Vynuogė Lęšiai
Austrė Guoba Kivis Lubino sėklos
Lašiša Lazdynas Mangas Makadamijų riešutai
Šukutės Klevalapis platanas Melionas Žirniai
Krevečių mišinys Kalninis kedras Apelsinas Žemės riešutai
Kalmarai Raudonasis šilkmedis Papaja Pekano (karijų) riešutai
Kardžuvė Alyvmedis Persikas Pistacijos
Dyglioji Raja Popierinis šilkmedis Kriaušė Soja
Tunas Beržas Braškės Graikiniai riešutai
Dvigeldžiai moliuskai Japoninis kedras Daržovės: Kiaušiniai ir pienas:
Žolių žiedadulkės: Aukštasis ailantas Morkos Kupranugarės pienas
Ašaruolė Graikinis riešutas Salierai Karvės pienas
Tikroji knisažolė Piktžolių žiedadulkės: Česnakai Kiaušinio baltymas
Nendrė Daugiametis laiškenis Svogūnai Kiaušinio trynys
Svidrė Kanapės Bulvės Ožkos pienas
Rugiai Baltoji balanda Pomidorai Kumelės pienas
Motiejukas Kietis (pelynas) Prieskoniai: Avies pienas
Vabzdžių nuodai: Didžioji dilgelė Anyžiai Kiti alergenai:
Vapsva Šiurkštusis burnotis Kmynai Kepimo mielės
Ugninė skruzdelė Ambrozija Garstyčios CCD(MUXF3,
bromelainas)
Naminė bitė Siauralapis gyslotis Raudonėlis Lateksas
Popierinė vapsva Smiltyninė druskė Paprika Balandžių erkės
  Šakotoji sienažolė Petražolės Fikusas

Pilną alergenų šaltinių ir molekulinių alergenų sąrašą galite rasti paspaudę čia.

Pandemijos mastą įgavęs sergamumas alerginėmis ligomis ir toliau sparčiai auga. Prognozuojama, kad sergančių alerginėmis ligomis Europoje gyventojų skaičius per ateinančius 20 metų išaugs 4 kartus, t. y. nuo 150 mln. gyventojų iki 600 mln. gyventojų. Ne išimtis ir Lietuva. Remiantis 2004–2014 metų statistika pastebėta, kad mūsų šalyje alerginių susirgimų atvejai tapo žymiai dažnesni. Sergamumas alerginėmis ligomis ypač sparčiai auga vaikų tarpe.

Susidūrus su alergine liga, visuomet iškyla daug klausimų – kam aš esu alergiškas? Ar tai labai pavojinga mano sveikatai? Ar mano liga progresuos? Ar galima alergiją išgydyti? Tam, kad galima būtų atsakyti į šiuos klausimus, pradžioje reikia atsakyti į pirmąjį – kas man sukelia alergiją? Alergiją sukeliančio alergeno nustatymas yra šios problemos sprendimo pirmas ir svarbiausias žingsnis. Tai kas gi yra alergenas, sukeliantis alergiją ir kaip jį nustatyti? Esam įpratę galvoti, kad alergenai – tai medžių, žolių žiedadulkės, naminių gyvūnų pleiskanos, įvairūs maisto produktai, namų dulkių erkės. Taip, iš dalies galvojame teisingai, tačiau labai svarbus faktas yra tas, kad visi paminėti alergenai iš tiesų yra tik alergenų šaltiniai. Pačią alergiją sukelia tik tam tikri tame alergenų šaltinyje esantys baltymai, kitaip dar vadinami molekuliniai alergeno komponentai (1 pav.).

Molekuliniai alergeno komponentai yra baltymų molekulės, todėl tyrimas, kurio metu nustatomas paciento įsijautrinimas šiems alergeno komponentams yra vadinamas molekuliniu alergijų nustatymo tyrimu.

KODĖL MOLEKULINIS ALERGIJŲ NUSTATYMO TYRIMAS YRA TOKS SVARBUS?
Atlikus molekulinį tyrimą paaiškėja, kokioms konkrečiai alergeno molekulėms esate įsijautrinęs. Tampa aišku, kokius maisto produktus galite saugiai vartoti, o kokių būtina vengti. Molekulinis tyrimas taip pat parodo 22 kryžmines reakcijas ir išaiškina tikruosius alergijos kaltininkus/sukėlėjus. Visa tai leidžia gydytojui parinkti Jums tinkamiausią gydymą ir gyvensenos rekomendacijas. Molekulinis alergijų tyrimas taip pat maksimaliai tiksliai parodo ir Jūsų gydymo imunoterapija galimybes.

Kiekvienam iš mūsų alergijos simptomai ir pati liga pasireiškia labai individualiai. Tai siejama tiek su mūsų imuninės sistemos ypatumais, tiek ir su aplinka, kurioje gyvename. Įdomu yra tai, kad visi alergiški žmonės turi individualius įsijautrinimo alergenams profilius ir dėl šios priežasties tiek pati liga, tiek ir jos prognozės bei gydymas yra labai individualūs.

Taigi, kokį tyrimą rinktis, kuris parodys individualų alerginį įsijautrinimo profilį bei atsakys į svarbiausius klausimus: kam iš tikro aš esu alergiškas? Ar tai pavojinga mano gyvybei? Kokios yra mano alergijos gydymo galimybės ir prognozės?

Yra skiriami du pagrindiniai alergijų tyrimai: in vivo ir in vitro. In vivo tyrimams dažniausiai yra taikomas odos dūrio metodas, kuomet ant odos yra užlašinami alergenų ekstraktai ir plona adatėle odoje atliekami įbrėžimai. Pacientams, kurie yra alergiški užlašintiems alergenams, dūrio vietoje atsiranda pūkšlė. Tuo tarpu in vitro diagnostikoje yra naudojamas specifinių IgE antikūnų nustatymas paciento kraujo mėginyje. Jo metu yra nustatomi specifiniai IgE antikūnai alergenams, kuriems esate įsijautrinę. Pastarasis alergenų tyrimas pasižymi visa eile pranašumų prieš odos dūrio tyrimą – mažiau invazinis, nekelia grėsmės paciento sveikatai, platesnis tiriamų alergenų nustatymas vieno tyrimo metu.

Lietuvoje jau eilę metų atliekami kraujo tyrimai, kuriais yra ištiriamas paciento įsijautrinimas eilei alergenų šaltinių, žinomi kaip alergenų palečių tyrimai. Iš didelės pasiūlos įvairiausių palečių galima pasirinkti tiek įkvepiamų, tiek ir maisto alergenų paletes, arba mišrias paletes, kuriomis vienu metu bus ištirtas įsijautrinimas eilei maisto ir įkvepiamų alergenų. Visgi šių tyrimų problema yra ta, kad gautame atsakyme yra matomas tik įsijautrinimas alergeno šaltiniui. Todėl tyrimo metu gauti rezultatai nėra informatyvūs. Jie taip ir neatsako į pagrindinius rūpimus klausimus: kam iš tikro aš esu alergiškas, ar tai pavojinga mano gyvybei ir kokios yra mano alergijos gydymo galimybės bei prognozės. Inovatyvus tyrimas ALEX2 makrogardele šiandien yra pats išsamiausias alergijų nustatymo tyrimas iš kraujo. Tai unikalus, pasaulyje pripažintas ir analogų neturintis tyrimas, kurio metu, iš nedidelio kraujo kiekio, nustatomas įsijautrinimas visiems kliniškai reikšmingiems alergenų šaltiniams ir molekuliniams alergenų komponentams. Ištiriamas paciento įsijautrinimas net 295 alergenams (117 alergenų šaltinių ir 178 alergenų komponentams). Tyrimo metu taip pat nustatomas ir bendras IgE. Dėka ypač mažo tyrimui reikalingo kraujo kiekio, šis tyrimas yra labai draugiškas mažiesiems pacientams. Svarbu paminėti ir tai, kad tyrimui reikalingas kraujas gali būti imamas ne tik iš venos, bet ir iš piršto.

Atlikus tyrimą ALEX2 makrogardele tampa aišku, kokiems alergenams ir molekuliniams alergeno komponentams esate įsijautrinęs, ar šie įsijautrinimai yra pavojingi Jūsų gyvybei, kokios yra Jūsų alerginės ligos imunoterapinio gydymo galimybės, bei kokios yra alerginės ligos progresavimo prognozės. Taigi dažnam kyla klausimas – o kaip visa tai atrodo praktiškai? Panagrinėkime konkretų pavyzdį ir pažiūrėkime kaip atrodo to paties paciento kraujo tyrimai, atlikti alergenų palete ir ALEX2 makrogardele. Adomui yra 2 metukai. Ištyrus jo kraują alergenų palete (tyrimui naudota mišrių alergenų paletė, kuria vienu metu nustatomi IgE antikūnai prieš 27 maisto ir įkvepiamus alergenus|) ir ALEX2 makrogardele (2 pav.) 

ALEX2 tyrimo rezultatai parodė teigiamus įsijautrinimus alergenams, kurie buvo teigiami tyrime, atliktame mišria palete. Tačiau ALEX2 tyrimo rezultatai taip pat parodė, kad Adomas yra įsijautrinęs visai eilei medžių, kurių nėra mišrioje paletėje: kedrui, kiparisui, platanui. Visi šie įsijautrinimai yra specifiški minėtiems augalams ir esant reikalui gali būti gydomi specifine imunoterapija. Nors mišrioje paletėje esantis obuolys ir nesureagavo su Adomo krauju, ALEX2 makrogardele buvo nustatytas įsijautrinimas Mal d 1 obuolio alergeno molekuliniam komponentui. Dėl šio įsijautrinimo Adomui gali pasireikšti nemalonus burnos gleivinės ar odos aplink burną paraudimas, niežulys, lūpų patinimas skanaujant termiškai neapdorotą obuolį. Alergologai tai vadina maisto – žiedadulkių sindromu. Visgi, yra žinoma, kad šis molekulinis alergenas lengvai suyra terminio apdorojimo metu, todėl keptą ar kitaip termiškas apdorotą obuolį Adomas gali saugiai vartoti. Tačiau dėl nustatyto įsijautrinimo kivi vaisiui ir česnakui, Adomui patartina nevartoti šių produktų. Molekuliniai alergenai, esantys kivi vaisiuje ir česnake gali sukelti sunkias alergines reakcijas. Tyrimas ALEX2 makrogardele detalizavo Adomo įsijautrinimą kiaušiniui ir parodė, kad Adomas yra įsijautrinęs alergenams, kurie suyra terminio apdorojimo metu, todėl gali būti, kad Adomas gali vartoti termiškai apdorotą kiaušinį. Tai labai svarbu siekiant užtikrinti pilnavertę mūsų mažylių mitybą.

Ypač įdomūs yra tyrimų rezultatai nustatant įsijautrinimą šuniui. Palete atliktas tyrimas rodo, kad Adomas nėra įsijautrinęs šuniui, tuo tarpu ALEX2 makrogardele atliktas detalus šuns molekulinių komponentų tyrimas parodo didelį įsijautrinimą šuns prostatos alergenui Can f 5 (3 pav.).

Ką tai reiškia? Šuns prostatos alergenas Can f 5 yra ypač kliniškai reikšmingas alergenas, rodantis tikrąjį įsijautrinimą šuniui. Įdomu tai, kad šį alergeną gamina šuns patino prostatos liauka, todėl pacientai, įsijautrinę išimtinai tik šiam šuns alergeno komponentui, nereaguoja bendraujant su patelėmis arba kastruotais patinais. Svarbu paminėti tai, kad ALEX2 makrogardele yra ištiriami ir kiti alergenai, kurių nėra galimybės ištirti nei odos dūrio mėginiais, nei alergenų paletėmis.
Šiuolaikinis alerginių ligų tyrimas iš kraujo ALEX2 makrogardele – išsamus, tikslus ir ypač informatyvus naujos kartos tyrimas. Jo pagalba išsiaiškinsite alergiją sukeliančius alergenus, kryžmiškai reaguojančius alergenus, imunoterapinio gydymo galimybes, sunkias alergines reakcijas galinčius sukelti maisto produktus. Tyrimo rezultatai padės Jus gydančiam gydytojui parinkti Jums tinkamiausią gydymą ir gyvensenos rekomendacijas.