ANA Antibranduoliniai antikūnai - tyrimas - "Antėja laboratorija"
ANA Antibranduoliniai antikūnai - tyrimas

ANA Antibranduoliniai antikūnai - tyrimas

24.00€
ANA Antibranduoliniai antikūnai - tyrimas

Antibranduoliniai antikūnai (angl. Anti-Nuclear Antibodies, ANA, dar verčiami kaip į lietuvių kalbą kaip antinukleariniai antikūnai), tai yra didelė grupė autoantikūnų, kurie jungiasi su įvairiomis ląstelės struktūromis. Šie antikūnai vadinami antibranduoliniais, tačiau jie gali jungtis ne tik su branduoliu, bet ir su ląstelės citoplazmos ar membranos komponentais. Dabar žinoma keli šimtai antigenų, su kuriais sąveikauja antibranduoliniai antikūnai; jie sukelia uždegimą, griauna savąjį organzmą dėl to žmogui pasireiškia įvairių ligų simptomai: karščiavimas, nuovargis, maudžiantys sąnariai, neaiškios kilmės bėrimai ir kt.

ANA randami sergant jungiamojo audinio ligomis (raudonoji vilkligė, Sjorgren sindromas, sklerodermija, polimiozitas, mišrios jungiamojo audinio ligos), taip pat reumatoidiniu artritu, autoimuniniu hepatitu, idiopatine trombocitopenine purpura, autoimuniniu tiroiditu ir kt..
Tam tikrais atvejais ANA atsiranda vartojant kai kuriuos vaistus (pvz.: hidralaziną, prieštraukulinius preparatus). Nedideli ANA kiekiai gali būti aptinkami ir sveikų žmonių kraujyje. 
ANA tyrimas yra atrankinis – tai pirmas žingsnis įtarus autoimuninę ligą. Gavus teigiamą ANA tyrimo rezultatą, sekančiame etape rekomenduojama atlikti tikslesnį tyrimą – ENA (antikūnų paiešką prieš išskiriamus, kitaip vadinamus ekstrahuotus, branduolio antigenus). Šis tyrimas parodo prieš kokias konkrečiai ląstelės molekules žmogaus organizme susiformavo antikūnai. Tai svarbi informacija autoimuninių ligų diagnostikai. 
Antėja laboratorijoje yra trijų rūšių ENA tyrimai. Jie skiriasi tiriamųjų antigenų skaičiumi (7, 16 ir 23 skirtingi antigenai) prieš kuriuos tiriami antikūnai. Kurį tyrimą pasirinkti patars specialistai įvertinę ANA tyrimo rezultatus.

Kodas Pavadinimas
7618 ENA-7 Antikūnai prieš išskiriamus iš branduolio antigenus (nRNP/Sm, Sm, SS-A, Ro-52, SS-B, Scl-70, Jo-1)“
7619 ENA-16 Antikūnai prieš išskiriamus iš branduolio antigenus (nRNP/Sm, Sm, SS-A, Ro-52, SS-B, Scl-70, PM-Scl, Jo-1, CENP B, PCNA, dsDNA, nukleosomas, histonus, ribosomų P baltymą, AMA-M2, DFS70)“
7620 ENA-23 Antikūnai prieš išskiriamus iš branduolio antigenus (dsDNA, nukleosomas, histonus, SS-A, Ro-52, SS-B, nRNP/Sm, Sm, Mi-2α, Mi-2β, Ku, CENP A, CENP B, Sp100, PML, Scl-70, PM-Scl100, PM-Scl75, RP11, RP155, gp210, PCNA, DFS70)“

Dėl tyrimų kainos kreipkitės pagalba@anteja.lt arba 8 700 55511