ANCA Antineutrofiliniai citoplazminiai antikūnai - "Antėja laboratorija"
ANCA Antineutrofiliniai citoplazminiai antikūnai

ANCA Antineutrofiliniai citoplazminiai antikūnai

24.00€
ANCA Antineutrofiliniai citoplazminiai antikūnai

Antineutrofiliniai citoplazminiai antikūnai – tyrimas skiriamas įtariant sisteminį autoimuninį vaskulitą. Kartais ANCA tyrimas gali būti skiriamas stebėti atsaką į gydymą, ligos eigą ir / ar nustatyti ligos atsinaujinimą.

Antineutrofiliniai citoplazminiai antikūnai (ANCA) – tyrimas skiriamas įtariant sisteminį autoimuninį vaskulitą. Ankstyvose ligos stadijose simptomai gali būti neaiškūs ar nespecifiniai, tokie kaip karščiavimas, nuovargis, svorio netekimas, raumenų ir/ar sąnarių skausmai, naktinis prakaitavimas. Ligai progresuojant, atsiranda komplikacijų požymiai ir simptomai nulemti smulkiųjų kraujagyslių pažeidimo visame kūne:

  • Paraudę, perštinčios akys, sutrikusi rega;
  • Klausos susilpnėjimas ar kurtumas;
  • „Tekanti“ nosis ar kiti viršutinių kvėpavimo takų simptomai, kurie nelengvėja;
  • Bėrimai ir / ar granuliomos odoje;
  • Kosulys ir / ar apsunkintas kvėpavimas;
  • Padidėjęs baltymo kiekis šlapime.

Tyrimas gali būti atliekamas kartu su kitais tyrimais, kurie yra naudojami atskirti įvairias autoimunines ligas. Antineutrofilinius citoplazminius antikūnus rekomenduojama tirti kartu su eritrocitų nusėdimo greičiu (ENG) siekiant įvertinti uždegimo tikimybę, bendru kraujo tyrimu bei kreatinino tyrimu – inkstų funkcijos įvertinimui. Kartais ANCA tyrimas gali būti skiriamas stebėti atsaką į gydymą, ligos eigą ir / ar nustatyti ligos atsinaujinimą.

Antineutrofilinių citoplazminių antikūnų tyrimo rezultatai turi būti vertinami labai atsargiai, atsižvelgiant į keletą faktorių. Gydytojas, nustatydamas diagnozę, atsižvelgia į požymius, simptomus ir kitų (laboratorinių, vizualių ir kt. ) tyrimų rezultatus. Diagnozės patvirtinimui imama pažeistos srities biopsija. Neigiamas tyrimo rezultatas rodo, kad autoimuninio vaskulito diagnozė mažai tikėtina.