Androstendionas - "Antėja laboratorija"
Androstendionas

Androstendionas

43.00€
Androstendionas

Androstenediono tyrimas naudojamas siekiant įvertinti antinksčių ir kiaušidžių ar sėklidžių funkciją, taip pat hormonų, susijusių su vyriškų lytinių organų vystymusi ir fizinėmis savybėmis (androgenais), gamybą.

Dažniausiai jis kartu su keletu kitų laboratorinių tyrimų naudojamas nustatyti moters androgeninių simptomų priežastis, kai yra padidėjęs testosterono kiekis.

Androstenediono tyrimas gali būti naudojamas:

  • Įvertinti antinksčių funkciją, kai nustatoma pakitusi dehidroepiandrosterono sulfato (DHEAS) ir testosterono koncentracija.
  • Padėti diagnozuoti antinksčių išorinio sluoksnio (žievės) auglius arba ne antinksčių kilmės, adrenokortikotropinį hormoną (AKTH) gaminančius navikus.
  • Be testosterono ir 17-hidroksiprogesterono tyrimų, diagnozuoti įgimtą antinksčių hiperplaziją ir stebėti jos gydymą.
  • Padėti diagnozuoti policistinių kiaušidžių sindromą (PCOS) ir atmesti kitas nevaisingumo priežastis: mėnesinių nebuvimas (amenorėja), kūno bei veido plaukų perteklius (hirsutizmas) moterims, kurių DHEAS, testosterono ir kitų hormonų, tokių kaip folikulus stimuliuojančio hormono (FSH), liuteinizuojančio hormono (LH), prolaktino ir estrogeno, tyrimų rezultatai yra pakitę.
  • Diagnozuoti jaunų mergaičių vyriškų fizinių (virilizacijos) savybių atsiradimą ir jaunų berniukų ankstyvo brendimo priežastis
  • Padėti nustatyti uždelsto brendimo priežastis ir ištirti įtariamą kiaušidžių ar sėklidžių nepakankamumą.

Androstenedionas yra androgenas, vienas iš kelių vyriškų lytinių hormonų, kurie yra atsakingi už vyrų ir moterų lytinės diferenciacijos atsiradimą ir antrinių vyrų fizinių savybių, tokių kaip žemas balsas ir veido plaukai. Šiuo tyrimu nustatomas androstenediono kiekis kraujyje. Androstenedioną gamina moterų kiaušidės, vyrų sėklidės ir abiejų lyčių antinksčiai.

Hipofizės hormonas LH stimuliuoja androstenediono išsiskyrimą iš kiaušidžių ir sėklidžių. Hipofizės hormonas adrenokortikotropinis hormonas (AKTH) stimuliuoja antinksčių androstenediono išsiskyrimą. Dėl savo kilmės androstenedionas gali būti naudingas kaip antinksčių, androgenų gamybos ir kiaušidžių ar sėklidžių funkcijos žymuo. Androstenediono tyrimas dažnai atliekamas po to, kai nustatoma, kad kitų tyrimų, tokių kaip testosteronas ar 17-hidroksiprogesteronas, rezultatai yra ne normos ribose.

Dėl pernelyg didelio androstenediono ir kitų androgenų kiekio vaikai gali turėti lyties organų, kurie nėra aiškiai išreikšti (dviprasmiški išoriniai lytiniai organai), pakitimus, kūno plaukų perteklių (hirsutizmas), gali būti nenormalios mergaičių mėnesinės ir ankstyvas  berniukų brendimas. Moterims, sergančioms policistinių kiaušidžių sindromu (PCOS), taip pat gali būti didesnis androstenediono kiekis.