Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Online registracija + tyrimų rezultatai
0
0
Anti-ACR Antikūnai prieš acetilcholino receptorius

Anti-ACR Antikūnai prieš acetilcholino receptorius

39.00€
Anti-ACR Antikūnai prieš acetilcholino receptorius

Anti-ACR Antikūnai prieš acetilcholino receptorius testu matuojama medžiagos, vadinamos acetilcholino receptoriaus (AChR), koncentracija kraujyje.

Acetilcholinas yra cheminė medžiaga, padedanti susitraukti raumenims. Jis veikia kaip pasiuntinys tarp nervų ir raumenų. sergančių sunkiąja miastenija (nervų - raumenų liga, autoimunins neuroraumeninio laidumo sutrikimas, pasireiškiantis periodiniu praeinančiu raumenų silpnumu ir patologiniu jų nuovargiu) žmonių organizmas dažnai gamina netipinius baltymus, vadinamus acetilcholino receptorių antikūnais. Šis baltymas trukdo acetilcholino veikimui. Iš pradžių tai sukelia akies raumenų silpnumą, pasireiškiantį dvigubinimusi arba nukritusiais akių vokais.

MG yra reta, tačiau ji gali paveikti bet kokio amžiaus žmones. Tai dažniausiai būdinga jaunesnėms nei 40 metų ir vyresniems nei 60 metų vyrams. Tai nėra užkrečiama, nors kartais gali pasireikšti naujagimiams, kurių mama serga MG, tačiau simptomai išnyksta pritaikius gydymą. .

Daugelio žmonių, sergančių šiuo sutrikimu, gyvenimo trukmė yra normali, tačiau jiems reikia gydymo, kad būtų galima suvaldyti ligos progresavimą.

Šis tyrimas yra skiriamas pasitaikant šiems simptomams:

  • Dusulys
  • Kalbėjimo problemos
  • Nusileidę akių vokai
  • Netvirtas ėjimas
  • Rankų, kojų, kaklo ir pirštų silpnumas
  • Kramtymo ir rijimo sutrikimai

Ką atskleidžia tyrimo rezultatas?

Anti-ACR Antikūnai prieš acetilcholino receptorius testas gali patvirtinti, bet ne visiškai atmesti MG.

Jei jūsų AChR antikūnų koncentracija yra didesnė, tai reiškia, kad galite turėti MG. Net ir esant normaliam lygiui, vis tiek gali būti, kad turite MG. Nustatyta, kad 17 iš 20 žmonių, sergančių MG, turi AChR antikūnų. Be to, maždaug pusė žmonių, kurių akis paveikė MG,  kraujyje randama antikūnų.