Anti-ACR Antikūnai prieš acetilcholino receptorius - "Antėja laboratorija"
Anti-ACR Antikūnai prieš acetilcholino receptorius

Anti-ACR Antikūnai prieš acetilcholino receptorius

52.00€
Anti-ACR Antikūnai prieš acetilcholino receptorius

Antikūnai prieš acetilcholino receptorius tyrimu nustatomos medžiagos, vadinamos acetilcholino receptoriaus (Anti-ACR), koncentracija kraujyje.

Acetilcholinas yra cheminė medžiaga, padedanti susitraukti raumenims. Jis veikia kaip pasiuntinys tarp nervų ir raumenų. Sergančių sunkiąja miastenija (MG) (nervų - raumenų liga, autoimunins neuroraumeninio laidumo sutrikimas, pasireiškiantis periodiniu praeinančiu raumenų silpnumu ir patologiniu jų nuovargiu) žmonių organizmas dažnai gamina netipinius baltymus, vadinamus acetilcholino receptorių antikūnais. Šis baltymas trukdo acetilcholino veikimui. Iš pradžių tai sukelia akies raumenų silpnumą, pasireiškiantį dvigubinimusi arba nukritusiais akių vokais.

MG yra reta, tačiau ji gali paveikti bet kokio amžiaus žmones. Tai dažniausiai būdinga jaunesnėms nei 40 metų ir vyresniems nei 60 metų vyrams. Tai nėra užkrečiama, nors kartais gali pasireikšti naujagimiams, kurių mama serga MG, tačiau pritaikius gydymą simptomai išnyksta.

Daugelio žmonių, sergančių šia liga, gyvenimo trukmė yra normali, tačiau jiems reikia gydymo, kad būtų galima suvaldyti ligos progresavimą.

Šis tyrimas yra skiriamas esant tokiems simptomams:

  • Dusulys
  • Kalbėjimo problemos
  • Nusileidę akių vokai
  • Netvirtas ėjimas
  • Rankų, kojų, kaklo ir pirštų silpnumas
  • Kramtymo ir rijimo sutrikimai

Ką atskleidžia tyrimo rezultatas?

Anti-ACR Antikūnai prieš acetilcholino receptorius tyrimas gali patvirtinti ir atmesti (bet ne visiškai) MG.

Jei Anti-ACR antikūnų koncentracija yra didesnė, tai reiškia, kad gali būti MG. Net ir esant normaliam kiekiui, MG gali būti. Nustatyta, kad 17 iš 20 žmonių, sergančių MG, turi Anti-ACR antikūnų. Be to, maždaug pusė žmonių, kurių akis paveikė MG,  kraujyje randama antikūnų.