Anti-GAD Antikūnai prieš glutamo rūgšties dekarbokslilazę (s. Anti-glutamo rūgšties dekarboksilazės antikūnai) - "Antėja laboratorija"
Anti-GAD Antikūnai prieš glutamo rūgšties dekarbokslilazę (s. Anti-glutamo rūgšties dekarboksilazės antikūnai)

Anti-GAD Antikūnai prieš glutamo rūgšties dekarbokslilazę (s. Anti-glutamo rūgšties dekarboksilazės antikūnai)

44.00€
Anti-GAD Antikūnai prieš glutamo rūgšties dekarbokslilazę (s. Anti-glutamo rūgšties dekarboksilazės antikūnai)

Anti-GAD antikūnai yra imuninės sistemos gaminami baltymai, kurie, kaip įrodyta, yra susiję su 1 tipo cukriniu diabetu. Tyrimas gali nustatyti vieno ar daugiau šių autoantikūnų buvimą kraujyje.

Anti-GAD pirmiausia naudojamas siekiant nustatyti 1 tipo cukrinio diabeto kilmės priežastį. Anti-GAD yra teigiami sergant 1 tipo cukriniu diabetu ir yra neigiami diabeto atvejais, kuriuos sukelia ne autoimuninės problemos. 1 tipo cukrinis diabetas yra būklė, kuriai būdingas insulino trūkumas dėl autoimuninių procesų, kurie sunaikina insuliną gaminančias kasos beta ląsteles. 2 tipo cukrinis diabetas pirmiausia susijęs su atsparumu insulinui ir santykiniu kasos insulino gamybos sumažėjimu.

Nustatant, koks diabeto tipas yra, galima pritaikyti tinkamiausią gydymą, kad būtų išvengta ligos komplikacijų. Žmonės, sergantys 1 tipo cukriniu diabetu, dažnai turi patys pasitikrinti gliukozės kiekį ir kelis kartus per dieną susileisti insulino, kad galėtų kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje. Žmonės, sergantys 2 tipo cukriniu diabetu, gali savarankiškai tikrinti gliukozę vieną ar kelis kartus per dieną. Sergantys 2 tipo diabetu gliukozės kiekį kraujyje kontroliuoja įvairiais būdais. Vieni gliukozės kiekį kraujyje gali kontroliuoti dieta ir mankšta, kiti vartoja geriamuosius vaistus, o kai kuriems reikia kasdienių insulino injekcijų.

Tyrimas skiriamas, kai asmeniui naujai diagnozuotas diabetas, o sveikatos priežiūros specialistas nori atskirti 1 tipo diabetą nuo kitų diabeto formų, tokių kaip 2 tipo diabetas. Be to, šis tyrimas gali būti naudojamas, kai 2 tipo cukriniu diabetu sergančiam asmeniui labai sunku kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje taikant standartinius gydymo būdus. Tokiu atveju teigiamas anti-GAD tyrimas gali parodyti, kad diagnozė yra 1 tipo, o ne 2 tipo.

Jei diagnozės pradžioje ar praėjus keleriems metams po diagnozės nėra aptinkama GAD autoantikūnų, mažai tikėtina, kad diabetas yra 1 tipo. Kai kuriems žmonėms, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu, niekada nesusidarys aptinkamas GAD autoantikūnų kiekis, tačiau tai būna retai. Dauguma žmonių, 95% ar daugiau, sergančių 1 tipo cukriniu diabetu, turės padidėjusį GAD autoantikūnų kiekį.