Anti-gliadino antikūnų IgA - "Antėja laboratorija"
Anti-AGA-IgA Antikūnai IgA prieš gliadiną

Anti-AGA-IgA Antikūnai IgA prieš gliadiną

26.00€
Anti-AGA-IgA Antikūnai IgA prieš gliadiną

Anti-gliadino antikūnų IgA tyrimas yra bendras antikūnų tyrimas, kuris yra itin specifiškas celiakinės ligos diagnostikai. Šis tyrimas dažniausiai skiriamas žmonėms, kurie skundžiasi celiakinei ligai būdingais simptomais. Taip pat rekomenduojamas sergant mažakraujyste, kai vargina pilvo skausmai.

Gliadinas yra vienas iš grūdų baltymo gliuteno komponentas.

Anti-AGA-IgA Antikūnai IgA prieš gliadiną gali būti atliekami sergant celiakija. Tai buvo pats pirmasis žymuo skirtas diagnozuoti celiakijai. Jis aptinkamas 80 proc. žmonių, sergančių celiakija. Tačiau šio tyrimo jautrumas ir specifiškumas yra mažesnis, negu kitų, vėliau atsiradusių celiakijos tyrimų, todėl rekomenduojamas tik kaip papildomas tyrimas kartu su kitais rodikliais (Anti-tTG-IgA ir Anti-DGP-IgA).

Yra mokslinių duomenų, kad Anti-AGA-IgA aptinkamas žmonėms, sergantiems migrena, epilepsija, nepriklausomai yra ar nėra virškinimo trakto sutrikimo simptomų.

Anti-AGA-IgA kiekis gali būti padidėjęs esant parazitų infekcijai, sergant Cron’o (Krono) liga, alergine ar  autoimunine gastroenteropatija.

Šių antikūnų nustatoma ir sveikų žmonių kraujyje.