ASCA Antikūnai prieš Saccharomyces Cerevisae - "Antėja laboratorija"
ASCA Antikūnai prieš Saccharomyces Cerevisae

ASCA Antikūnai prieš Saccharomyces Cerevisae

55.00€
ASCA Antikūnai prieš Saccharomyces Cerevisae

Saccharomyces cerevisiae antikūnai (ASCA) yra imuniniai baltymai, kurių dažnai būna žmonėms, sergantiems uždegimine žarnyno liga (IBD). Šis tyrimas nustato ASCA kraujyje. S. cerevisiae yra įprastos mielės, randamos įvairiuose maisto produktuose. Koreliacija tarp antikūnų prieš S. cerevisiae buvimo ir jų įsitraukimo į uždegiminį žarnyno ligos procesą dar nėra suprantama.

ASCA tyrimas naudojamas siekiant atskirti Krono ligą (CD) ir opinį kolitą (UC), du dažniausiai pasitaikančius uždegiminės žarnos ligos tipus. Tyrimai paprastai apima dviejų skirtingų ASCA klasių nustatymą kraujyje - IgG ir IgA.

Uždegiminės žarnyno ligos pirmiausia diagnozuojama atliekant žarnyno biopsiją. Tačiau kai kuriais atvejais gali būti sunku atskirti CD ir UC. ASCA tyrimas dažnai užsakomas kartu su perinuklearinių anti-neutrofilų citoplazminių antikūnų (pANCA) tyrimu, kuris padeda nustatyti, kokio tipo žarnyno liga asmuo serga. ASCA dažniau būna CD, o pANCA - UC. Kiti antikūnų tyrimai taip pat gali būti naudojami kartu su ASCA tyrimais, pavyzdžiui, anti-CBir1 (anti-flagellin antikūnas) ir anti-Omp C (anti-išorinės membranos baltymo antikūnas).

Teigiamas ASCA rezultatas nėra CD, UC ar uždegiminės žarnyno ligos diagnostika, tačiau labiau tikėtina, kad asmuo, turintis simptomų, serga uždegimine žarnyno liga.

ASCA tyrimo rezultatai dažnai aiškinami kartu su pANCA tyrimo rezultatais:

●    Jei ASCA yra teigiamas, o pANCA yra neigiamas, tada tikėtina, kad asmuo serga CD.
●    Jei ASCA yra neigiama, o pANCA yra teigiama, tada tikėtina, kad asmuo serga UC.
●    Neigiamas ASCA ir pANCA rezultatas būtinai atmeta IBD. Asmuo, kurio tyrimų rezultatai neigiami, vis tiek gali sirgti CD, UC ar kita IBD.
●    Daugybė antikūnų (ASCA, anti-CBir1, anti-Omp C) gali rodyti agresyvesnės ligos tikimybę.