ASMA Antikūnai prieš lygiuosius raumenis - "Antėja laboratorija"
ASMA Antikūnai prieš lygiuosius raumenis

ASMA Antikūnai prieš lygiuosius raumenis

33.00€
ASMA Antikūnai prieš lygiuosius raumenis

Lygiųjų raumenų antikūnai (ASMA) yra autoantikūnai, baltymai, kuriuos gamina organizmo imuninė sistema, kurie atpažįsta ir puola jos pačios aktiną - baltymą, esantį lygiuosiuose raumenyse ir kituose audiniuose, ypač kepenyse. Šis tyrimas nustato ir išmatuoja ASMA (arba antikūnų prieš aktiną) kiekį (titrą) kraujyje.

Lygiųjų raumenų arba aktino antikūnų gamyba yra stipriai susijusi su autoimuniniu hepatitu. Tai taip pat kartais gali pasireikšti kitomis kepenų ligomis, tokiomis kaip pirminis tulžies cholangitas (PBC), tačiau šiuo atveju dažniausiai esant mažesniems antikūnų titrams.

Autoimuninis hepatitas atsiranda, kai imuninė sistema puola organizmo kepenų ląsteles. Tai pasireiškia kaip ūmus ar lėtinis kepenų uždegimas, kuris nėra dėl kitos priežasties, tokios kaip virusinė infekcija, narkotikų ar toksinų poveikis, paveldimas sutrikimas ar piktnaudžiavimas alkoholiu.

Šis tyrimas paprastai skiriamas, kai asmeniui pasireiškia tokie simptomai kaip nuovargis ir gelta kartu su pakitusiais įprastinių kepenų tyrimų rezultatais, tokiais kaip aspartato aminotransferazė (AST) ir (arba) bilirubinas.

Smarkiai padidėjęs ASMA arba aktino antikūnų titras paprastai atsiranda dėl 1 tipo autoimuninio hepatito. Nedidelis ASMA arba aktino antikūnų padidėjimas gali būti pacientams, sergantiems pirminiu tulžies cholangitu. ASMA autoantikūnas taip pat gali būti randamas esant kitoms ligoms, tokioms kaip infekcinė mononukleozė, hepatitas C ir kai kurie vėžiniai susirgimai. Neigiamas ASMA arba aktino antikūnų tyrimas ir padidėjęs LKM1 titras gali rodyti 2 tipo autoimuninį hepatitą. Jei ASMA arba aktino antikūnų tyrimas ir kiti antikūnų testai yra neigiami, simptomai ir kepenų pažeidimas gali atsirasti dėl kitų priežasčių nei autoimuninis hepatitas.