aTPO Antikūnai prieš skydliaukės peroksidazę - "Antėja laboratorija"
aTPO Antikūnai prieš skydliaukės peroksidazę

aTPO Antikūnai prieš skydliaukės peroksidazę

14.00€
aTPO Antikūnai prieš skydliaukės peroksidazę

Antikūnai prieš skydliaukės peroksidazę (Anti-TPO) – rodiklis, skirtas autoimuninėms skydliaukės ligoms diagnozuoti ir sekti. aTPO tyrimas padeda įvertinti ir diferencijuoti hipotirozę. Jį tikslinga atlikti, jeigu autoimuninėmis skydliaukės ligomis sirgo artimi giminaičiai, užčiuopus mazgelius skydliaukėje, sulėtėjus skydliaukės funkcijai (tirotropinio hormono rodikliai padidėję, o laisvo tiroksino – normalus). Padidėjęs Anti-TPO kiekis rodo, kad yra polinkis sirgti hipotiroze, todėl būtina nuolatinė skydliaukės hormonų kontrolė.

aTPO tyrimo svarba nėščiosioms

Antikūnų prieš skydliaukės peroksidazę tyrimas itin svarbus nėščiosioms. Statistikos duomenimis, net 8–10 proc. moterų po gimdymo susiduria su skydliaukės sutrikimais, todėl labai svarbu juos aptikti iš anksto ir imtis prevencinių priemonių. Padidėjęs Anti-TPO gali parodyti galimą persileidimo ar pirmalaikio gimdymo riziką.

Tyrimo esmė

aTPO tyrimas leidžia patikrinti antikūnų, susidariusių prieš skydliaukės peroksidazę (TPO), kiekį kraujyje. TPO yra skydliaukės gaminamas fermentas, reikalingas gaminant hormonus trijodtironiną (T3) ir tiroksiną (T4), kurie abu padeda kontroliuoti medžiagų apykaitą ir augimą.

Paprastai sveika imuninė sistema nesukuria daug antikūnų prieš skydliaukės peroksidazę, nes ši nėra „svetima“. Priešingai – ji yra būtina skydliaukės audinio sudedamoji dalis. Tačiau sergant su skydliauke susijusiomis autoimuninėmis ligomis imuninė sistema sutrinka. Tokiu atveju ji pradeda atakuoti sveikus organus ir audinius tarsi jie būtų „svetimi“, tada antikūnų prieš TPO kiekis kraujyje gali padidėti.

Procedūra

Kraujas tyrimui imamas iš venos. Prieš tai odos paviršius nuvalomas antiseptiku ir uždedama elastinė juostelė aplink žastą. Kraujo paėmimo procedūra užtrunka vos kelias minutes ir yra neskausminga.

Jeigu Jums reikalingas antikūnų prieš peroksidazę tyrimas, jį atlikti galite „Antėja laboratorija“. Kviečiame užsiregistruoti procedūrai internetu arba telefonu. Visų mūsų laboratorijų ir procedūrinių kabinetų adresus galite rasite čia.

D.U.K.

1. Kodėl ir kada atliekamas aTPO tyrimas?

Antikūnų prieš skydliaukės peroksidazę tyrimas pirmiausia naudojamas, siekiant diagnozuoti ir stebėti autoimunines ligas, tokias kaip Hašimoto tiroiditas ir Greivso liga. Šis tyrimas taip pat gali būti atliekamas pacientui sergant skydliaukės uždegimu, esant strumai arba tikrinant skydliaukės funkciją, ieškant pakitimų.

2. Kokia yra aTPO norma?

Sveiko žmogaus kraujyje antikūnų prieš peroksidazę turėtų būti mažiau nei 9 IU/mL.

3. Kaip pasiruošti šiam tyrimui?

Specialaus pasiruošimo aTPO tyrimui nereikia.

4. Kokios galimos rizikos atliekant aTPO tyrimą?

aTPO tyrimas laikomas saugia procedūra. Tačiau imant kraują gali pasireikšti tam tikri simptomai, tokie kaip alpimas arba galvos svaigimas, nedidelis skausmas, taip pat atsirasti hematoma (mėlynė). Tačiau visi jie greitai praeina.

5. Kiek kainuoja toks tyrimas?

aTPO tyrimas kaina pateikta šio puslapio viršuje. Tyrimą galite iš karto užsisakyti internetu.