Beta2 mikroglobulinas (Hodžkino limfoma, ne Hodžkino limfoma, plazmacitoma) - "Antėja laboratorija"
Beta2 mikroglobulinas (Hodžkino limfoma, ne Hodžkino limfoma, plazmacitoma)

Beta2 mikroglobulinas (Hodžkino limfoma, ne Hodžkino limfoma, plazmacitoma)

40.00€
Beta2 mikroglobulinas (Hodžkino limfoma, ne Hodžkino limfoma, plazmacitoma)

Beta-2 mikroglobulinas (B2M) yra baltymas, randamas ant branduolius turinčių ląstelių (turinčių branduolį) paviršiaus ir veikia kaip žmogaus imuninės sistemos dalis. Šio baltymo ląstelės paprastai išskiriamos į kraują ir yra daugumoje kūno skysčių, daugiausia kraujyje, paprastai mažesnis kiekis yra  stuburo skystyje ar šlapime.

Inkstuose B2M praeina per kraują filtruojančius vienetus, vadinamus glomerulais, ir vėliau jį absorbuoja proksimaliniai inkstų kanalėliai, struktūros, kurios susigrąžina vandenį, baltymus, vitaminus, mineralus ir kitas gyvybiškai svarbias medžiagas, atgal į žmogaus kūną. Paprastai šlapime yra tik nedideli B2M kiekiai, tačiau kai inkstų kanalėliai pažeidžiami ar susergama, B2M koncentracija padidėja dėl sumažėjusio gebėjimo reabsorbuoti šį baltymą. Pažeidus inkstų glomerulus, jie nesugeba išfiltruoti B2M, todėl jo lygis kraujyje pakyla.

Beta-2-M koncentracija serume yra padidėjusi sergant ligomis, susijusiomis su padidėjusia ląstelių apykaita, esant kelioms gerybinėms būklėms, tokioms kaip lėtinis uždegimas, kepenų ligos, inkstų funkcijos sutrikimas, kai kurios ūminės virusinės infekcijos ir daugybė piktybinių navikų, ypač hematologiniai piktybiniai navikai, susiję su B-limfocitų kilme.

B2M kiekis kraujyje svyruoja nuo 0 iki keturis kartus viršijančio apatinę ribą, ir tai laikoma norma. Šlapime B2M gali būti neaptinkamas. Padidėjęs B2M kiekis kraujyje ir šlapime rodo, kad yra problema, tačiau nėra diagnozuota konkreti liga ar būklė. Asmeniui, kuriam yra inkstų ligos požymių, padidėjęs B2M kiekis kraujyje ir mažas kiekis šlapime rodo, kad sutrikimas yra susijęs su glomerulų disfunkcija. Jei B2M yra mažai kraujyje ir daug šlapime, tikėtina, kad asmuo turi inkstų kanalėlių pažeidimą. Be to, B2M lygis koreliuoja su širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) rizika ir  yra siejamas su mirties priežastimi asmenų, sergančių inkstų ligomis arba kuriems atliekama dializė. B2M padidėjimas yra susijęs su su dialize. Šlapime B2M padidėjimas asmeniui, kuriam persodintas inkstas, gali reikšti ankstyvą inkstų atmetimą.