Ca 50 vėžio žymens tyrimas - "Antėja laboratorija"
CA 50 Vėžio žymuo

CA 50 Vėžio žymuo

37.00€
CA 50 Vėžio žymuo

CA 50 yra vėžio žymuo, pagrįstas monokloninių antikūnių radimu prieš karcinomos ląsteles. CA 50 tyrimas yra svarbus diagnozuojant piktybinius susirgimus, tačiau CA 50 nėra organui specifiškas, todėl turėtų būti atliekamas kartu su kitais vėžio žymenimis.

Vėžio žymens Ca 50 padidėjimas gali būti stebimas daugelio virškinimo trakto vėžio atvejų:

- Kasos; - Skrandžio; - Kepenų ir tulžies trakto; - Storosios ir tiesiosios žarnos.

Vėžio žymuo Ca 50 rečiau padidėja kiaušidžių, šlapimo pūslės, plaučių vėžio atvejais, esant gėrybinėms kepenų ir tulžies pūslės ligoms, sergant kepenų ciroze ir gelta. Tai yra labai svarbus diagnostinis ir prognostinis vėžio žymuo, nes kuo labiau pažengusi liga, tuo didesni rodikliai randami.

Vėžio žymuo Ca50 dažniausiai naudojamas diagnozuojant kasos ir skrandžio vėžį ir yra itin svarbus sekant kasos vėžio eigą bei gydymo efektyvumą. Rodiklio koncentracijos kraujyje mažėjimas yra siejamas su teigiamu gydymo poveikiu. Įtariant kasos vėžį rekomenduojama kartu su Ca50 atlikti kasos bei virškinamojo trakto vėžio žymenį CA19-9 bei karcinoembrioninį antigeną CEA, o esant skrandžio vėžio įtarimui papildomai ištirti skrandžio vėžio žymenį CA 72-4, nes kartu šie tyrimai turi stiprią teigiamą koreliaciją.

Taigi Ca50 vėžio žymenį rekomenduojama atlikti visiems žmonėms, turintiems virškinamojo trakto sutrikimų tokių kaip nevirškinimo ar pilnumo pojūtis po valgio, pilvo skausmas, pasikartojantis vėmimas, svorio netekimas, gelta, malabsorbcija.