Chromograninas A - "Antėja laboratorija"
Chromograninas A

Chromograninas A

63.00€
Chromograninas A

Šis tyrimas atliekamas siekiant diagnozuoti ir stebėti karcinoidinius navikus ir kitus neuroendokrininius navikus bei įvertinti atsaką į šių navikų gydymą.

Hromograninas A (CgA) yra baltymas, išsiskiriantis iš neuroendokrininių ląstelių. Tai yra ląstelės, kurios, reaguodamos į nervų sistemos signalus, išskiria hormonus. Jų yra viso kūno organuose. Šiuo tyrimu nustatomas chromogranino A kiekis kraujyje.

Neuroendokrininės ląstelės ir endokrininės liaukos, kuriose jos yra, gali sukelti įvairius gerybinius ir piktybinius navikus.

Daugelis šių navikų nuolat arba su pertraukomis išskiria didelius su tuo audiniu susijusio hormono kiekius ir sukelia tam navikui būdingus simptomus. Tačiau ne visi neuroendokrininiai navikai išskiria įvardintus hormonus. Bet kuriuo atveju neuroendokrininiai navikai dažnai būna susiję su padidėjusia CgA koncentracija.

Karcinoidiniai navikai - neuroendokrininių navikų pogrupis, yra lėtai augančios nevėžinės arba vėžinės masės. Jos susidaro daugiausia virškinamajame trakte (skrandyje, kasoje, plonojoje žarnoje, storojoje žarnoje, priedėlyje, tiesiojoje žarnoje) arba plaučiuose.

Kam rekomenduojama atlikti šį tyrimą:

Kai pasireiškia karcinoidinio naviko simptomai, tokie kaip:

  • Veido ir kaklo paraudimas (giliai raudonos spalvos išvaizda, paprastai staiga pasireiškianti);
  • Viduriavimas;
  • Pykinimas;
  • Vėmimas;
  • Skausmai pilve;
  • Greitas širdies ritmas;
  • Krūtinės skausmas, švokštimas, kosulys, sunkus kvėpavimas.

Šis tyrimas gali būti periodiškai užsakomas, kad padėtų įvertinti gydymo efektyvumą ir stebėti naviko pasikartojimą.

Ką reiškia testo rezultatas?

Chromogranino A kiekis kraujyje paprastai yra žemas. Jei nėra jokių požymių ar simptomų ir normalus CgA lygis - neuroendokrininio naviko rizika yra maža. Tačiau nė vienas tyrimas nėra tikslus šimtu procentų, ir įmanoma turėti neuroendokrininį naviką, net jei CgA lygis yra normalus.

Padidėjęs CgA lygis, gali reikšti naviko buvimą, tačiau jis natskleidžia naviko tipo. Norint diagnozuoti būklę, pats navikas turi būti surastas, atliktas biopsija ir ištirtas patologo.