COVID-19 IgG antikūnų tyrimas - "Antėja laboratorija"
COVID-19 IgG antikūnų tyrimas

COVID-19 IgG antikūnų tyrimas

22.00€
COVID-19 IgG antikūnų tyrimas

Serologiniai COVID-19 IgG kraujo tyrimai naudojami viruso (SARS-CoV-2) antikūnams nustatyti po vakcinacijos arba parodo ar asmuo yra persirgęs koronavirusu.

Su šiuo tyrimu išduodamas trikalbis tyrimo rezultatų liudijimas.
Tyrimo liudijimą, paruoštą lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, po tyrimų atlikimo, galima rasti prisijungus savitarnos svetainėje adresu manotyrimai.lt. Pavyzdys, kur pateikiamas tyrimo liudijimas - žiūrėti čia.

PRIEŠ ATVYKSTANT BŪTINA REGISTRACIJA - 8 700 55511 arba pagalba@anteja.lt

Asmenys, kurie jaučia koronaviruso simptomus šiam tyrimui nepriimami ir turi vadovautis SAM numatyta tvarka -  daugiau čia.

Dėl Covid-19 tyrimų rezultatų pateikimo esveikata.lt portale - TRUMPA INSTRUKCIJA

 
Klausimas COVID-19 PGR tyrimas COVID-19 IgG antikūnų tyrimas
Kokiu atveju atliekamas tyrimas? Įsitikinti ar šiuo metu asmuo neserga koronavirusu Įsitikinti ar asmuo nebuvo sirgęs koronavirusu arba
persirgus jei buvo nustatytas užsikrėtimas
Po kiek laiko atliekamas tyrimas? Po 5 dienų nuo galimo kontakto Ne anksčiau kaip po 14 dienų po galimo užsikrėtimo
Kaip atliekamas? Tepinėlis iš nosiaryklės ir gerklės Iš kraujo

 

Jeigu yra reikalingas popierinis liudijimas su įmonės spaudu, liudijimo išdavimas yra mokama paslauga:

  • 2019-nCOV IgG Antikūnai IgG prieš SARS-CoV-2  metodu atlikto tyrimo patvirtinimo LIUDIJIMAS, išdavimas  – 5,00 eur

SVARBU!

Vadovaujantis LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO ĮSAKYMU “DĖL COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) TYRIMŲ ATLIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO”, 2020 m. gruodžio 4 d. Nr. V-2797 (Nauja redakcija nuo 2021-04-24: Nr. V-895) 14. Punktas. Nuo 2021 metų balandžio 30 dienos atliekant kiekybinius SARS-CoV-2 anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG nustatymo tyrimus, rezultatai į ESPBI IS turi būti pateikiami naudojant BAU/ml vienetus.

BAU/ml (Binding antibody units) vienetai yra sukurti siekiant standartizuoti SARS COV2 imunoglobulinų tyrimus ir įvertinti sietį su PSO paruoštu SARS COV2 serolginiams tyrimams skirtu standartu (PSO 20/163). Konvertavimo koeficientas – 1 U/ml = 21,8 BAU/ml.

Nuo 2021 m. gegužės 3 d. išduotuose SARS COV2 serolginių tyrimų protokoluose bus pateikiamos dvi gautos vertės - normos ribos U/ml ir normos ribos perskaičiavus į BAU/ml vienetus.

Mano tyrimo rezultatas (atsakymas) teigiamas. Ką reiškia?

Teigiamas rezultatas reiškia, kad organizmas pagamino Covid-19 IgG antikūnus ir yra esamos ar buvusios infekcijos tikimybė.
Kad pasigamintų aptinkamas Covid-19 IgG ir IgM kiekis, turi praeiti 14-21 d. Pirmąją savaitę po teigiamo Covid-19 PGR tyrimo, teigiami antikūnų tiekiai nustatomi tik kas antram tiriamajam (apie 50 % atvejų), antrąją savaitę – apie 90 %, o trečiąją - 100%.
Teigiamas Covid-19 IgG rezultatas rodo, kad yra imuninis atsakas į pirminę Covid-19 infekciją, tačiau ryšys tarp IgG nustatytos vertės ir imuniteto nėra nustatytas. Šiuo metu nėra žinoma ar teigiami IgG antikūnai apsaugo nuo Covid-19 reinfekcijos (pakartotinio užsikrėtimo).
Taip pat šiuo metu nežinoma, kiek laiko SARS-CoV-2 antikūnai išlieka po infekcijos.
Klaidingai teigiami rezultatai taip pat gali būti dėl kryžminio reaktyvumo. Teigiamas tyrimo rezultatas neatmeta esančios ar buvusios kitų koronavirusų infekcijos, pvz., SARS-CoV-1, MERS-CoV, HKU1, 229E, NL63 ar OC43, arba dėl kryžminio reaktyvumo su esamais antikūnais ar dėl kitų galimų priežasčių.
Kadangi neaišku, ar teigiamas IgG sukelia imunitetą nuo būsimos Covid-19 infekcijos, todėl būtina ir toliau laikytis visų atsargumo priemonių: socialinio atstumo, rankų plovimo ir, kai reikia, asmeninių apsaugos priemonių (AAP), kaip pavyzdžiui, kaukes ir/ar pirštines.

Mano tyrimo rezultatas (atsakymas) neigiamas. Ką reiškia?

Neigiamas rezultatas reiškia, kad nustatytas neigiamas Covid-19 IgG antikūnų kiekis ir tikėtina, kad nebuvo kontakto su Covid-19 infekcija bei nėra jokios apsaugos.
Neigiamas IgG rezultatas neatmeta Covid-19 infekcijos. Kraujo mėginiai, paimti ankstyvose ligos stadijose (iki serokonversijos) gali būti neigiami.
Jei per pastarąsias 3 savaites buvo simptomų, atitinkančių Covid-19, o atlikto tyrimo rezultatas gautas neigiamas, rekomenduojama tyrimą pakartoti po 1-2 savaitės.
Covid-19 antikūnų kiekis laikui bėgant sumažėja ir gali būti nenustatomi.
Taip pat imuninis atsakas gali būti nusilpęs vyresnio amžiaus žmonėms, pacientams, turintiems silpną imuninę sistemą ar imunosupresuotiems pacientams.
Jei sirgote be simptomų Covid-19 forma (patvirtintą Covid-19 PGR) organizmas gali nepagaminti nustatomo antikūnų kiekio, todėl tokiems pacientams Covid-19 antikūnų kiekis gali būti nustatomas neigiamas.

Kokiu tikslu naudojami Covid-19 serologiniai tyrimai?

Chemiliuminiscentinis imunologinis SarsCoV-2 IgG tyrimas nustato IgG klasės antikūnus prieš Sars-CoV-2 S1RBD spyglinį baltymą.
Daugybė vakcinų yra kuriamos ir apima Sars-CoV-2 spyglio baltymų receptorių surišančią sritį S1 RBD, naudojamą laboratorijoje naudojamame tyrime, siekiant sukurti apsauginius antikūnus, blokuojančius viruso patekimą į ląsteles.
Todėl Covid-19 IgG gali būti naudojamas nustatyti po vakcinos susiformavusius imunoglobulinus.
SARS-CoV-2 IgG (COV2G) tyrimas yra skirtas kaip pagalba diagnozuojant pacientus, kuriems įtariama SARS-CoV-2 infekcija ir kaip pagalbinė priemonė nustatant pacientus, kuriems yra imuninis atsakas į SARSCoV-2, nurodant esamą ar buvusią infekciją.
Kadangi tyrimo rezultatas ankstyvose ligos stadijose gali būti neigiamas, serologinis metodas negali būti naudojamas ūmios infekcijos nustatymui. Simptominiams pacientams turi būti atliktas molekulinis tyrimas.
Šie antikūnai yra siejami su galimu imunitetu po infekcijos (kuris vis dar tiriamas) ir gali atlikti svarbų vaidmenį vertinant vakcinacijos poreikį ir atsaką į ją.

Ar pakanka atlikti vieną Covid-19 IgG?

Naudojant Covid-19 bendrų antikūnų tyrimą, nustatantį tiek Covid-19 IgG, tiek IgM kraujyje, galima gauti aiškesnį ligos būklės vaizdą. .
Daugumai pacientų antikūnai atsiranda maždaug po 1–3 savaičių po simptomų atsiradimo ir yra gaminami tiek simptominės, tiek be simptomų Covid-19 infekcijos atveju. Skirtingai nuo tipiškų kitų infekcijų serokonversijų, simptominiams pacientams, kuriems patvirtinta Covid-19 infekcija, pastebėta beveik vienalaikė IgM ir IgG antikūnų gamyba. Antikūnų kiekis dažniausiai būna didesnis sergant simptomine liga.
Laikui bėgant IgM išnyksta greičiau, o IgG išlieka kraujyje ir gali būti nustatomi. IgG tyrimas yra gyvybiškai svarbus vertinant antikūnus prieš SARS-CoV-2, susidariusius dėl esamos ar buvusios infekcijos.

Kodėl gauti tyrimų rezultatai skirtingose laboratorijose skiriasi?

Tyrimo rezultatai negali būti lyginami su gautomis vertėmis taikant skirtingų gamintojų tyrimų metodus.
Gautieji tyrimo rezultatai nėra naudojami kaip vienintelis paciento ligos nustatymo pagrindas.
Tyrimo rezultatai turi būti aiškinami kartu su klinika, paciento anamneze, epidemiologine informacija ir kitais laboratoriniais tyrimais.

 

- Šis tyrimas negali būti naudojamas COVID-19 infekcijos diagnozei nustatyti.
- Tyrimas kiekybinis. Rezultatai pateikiami AU/ml kaip nereaktyvu (<1,00 AU/ml) ir reaktyvu (≥1,00 AU/ml). Gavus paribinius rezultatus, tyrimą reikia kartoti.

- Pastaba – tyrimų rezultatai tarp laboratorijų gali skirtis.