Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Tyrimų rezultatai
0
0
COVID-19 IgG antikūnų tyrimas

COVID-19 IgG antikūnų tyrimas

Internetu neparduodama. Tyrimui privaloma registracija specialia koronaviruso (Covid-19) aptarnavimo linija: 8 700 77 833 arba pagalba@anteja.lt 

Asmenys, kurie jaučia koronaviruso simptomus šiam tyrimui nepriimami ir turi vadovautis SAM numatyta tvarka -  daugiau čia.

 
Klausimas COVID-19 PGR tyrimas COVID-19 IgG antikūnų tyrimas
Kokiu atveju atliekamas tyrimas? Įsitikinti ar šiuo metu asmuo neserga koronavirusu Įsitikinti ar asmuo nebuvo sirgęs koronavirusu arba
persirgus jei buvo nustatytas užsikrėtimas
Po kiek laiko atliekamas tyrimas? Po 5 dienų nuo galimo kontakto Ne anksčiau kaip po 14 dienų po galimo užsikrėtimo
Kaip atliekamas? Tepinėlis iš nosiaryklės ir gerklės Iš kraujo

Serologiniai COVID-19 kraujo tyrimai naudojami viruso (SARS-CoV-2) antikūnams nustatyti ir parodo ar asmuo yra persirgęs koronavirusu.

Serologiniai tyrimai atlieka svarbų vaidmenį visame paciento priežiūros etape bei yra gyvybiškai svarbūs viruso valdymui ir stebėjimui. Jie yra labai svarbūs nustatant ligos apimtis, kovojant su pandemija ir atkuriant visuomenės pasitikėjimą.

Skirtingai nuo viruso RNR tyrimo, kurio neįmanoma aptikti po buvusios infekcijos, SARS-CoV-2 IgG antikūnai gali likti kraujyje neribotą laiką ir būti aptinkami pacientams, kurie pasveiksta nuo viruso ar nežinojo apie jo nešiojimą. Taip pat serologiniai tyrimai gali būti atliekami nustatyti imunitetą pasveikusiems asmenims ir populiacijos tyrimams.

Serologinis tyrimas:

• Nustato pacientus, kurie sirgo infekcija ir pasveiko, ir tokiu būdu pateikiama įžvalgą apie viruso paplitimą populiacijoje, įskaitant infekcijas, kurios buvo lengvos arba besimptomės.

• Gali nustatyti SARS-CoV-2 pasveikusių asmenų imunitetą, kuris leistų žmonėms grįžti į darbą, visuomenę.

• Gali potencialiai nustatyti asmenų, kaip pavyzdžiui sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų, imunitetą, leisdami jiems tęsti savo veiklą ir galbūt išvengti nereikalingo karantino.

 

 

- Šis tyrimas negali būti naudojamas COVID-19 infekcijos diagnozei nustatyti.
- Rezultatai pateikiami AU/ml kaip nereaktyvu (<1,00 AU/ml) ir reaktyvu (≥1,00 AU/ml). Gavus paribinius rezultatus, tyrimą reikia kartoti.
- Pastaba – tyrimų rezultatai tarp laboratorijų gali skirtis.