IgA antikūnai prieš deamidintus gliadino baltymo epitopus (Anti-DGP-IgA) - "Antėja laboratorija"
IgA antikūnai prieš deamidintus gliadino baltymo epitopus (Anti-DGP-IgA)

IgA antikūnai prieš deamidintus gliadino baltymo epitopus (Anti-DGP-IgA)

23.00€
IgA antikūnai prieš deamidintus gliadino baltymo epitopus (Anti-DGP-IgA)

IgA antikūnai prieš deamidintus gliadino baltymo epitopus (Anti-DGP-IgA) - šiuo tyrimu nustatomas deamidintų gliadino antikūnų (DGP) kiekis kraujyje. Gliadinas yra vienas iš pagrindinių glitimo baltymų. Tyrimas naudojamas siekiant išsiaiškinti, ar sergama celiakija, autoimunine liga.

Daugiau nei 9 iš 10 negydytos celiakijos žmonių turi didesnį nei įprasta DGP antikūnų kiekį.  Šis tyrimas skiriamas pacientams, kurių simptomai siejami su celiakija bei vertinant organizmo atsaką į gydymą begliutenine dieta.

Jei sergate celiakija, imuninė sistema nenormaliai reaguoja į glitimą, kurio daugiausia yra kviečiuose, miežiuose ir rugių produktuose. Jis taip pat randamas įprastuose produktuose, tokiuose kaip lūpų balzamas, vaistai ir vitaminai. Jei vartojate produktus, kuriuose yra glitimo ir jo netoleruojate, jūsų imuninė sistema ,,užpuola” ir pažeidžia plonosios žarnos audinius.

 

Ką reiškia tyrimo rezultatai?

Neigiami rezultatai reiškia, kad celiakijos tikimybė yra maža, tačiau jei vis dėlto yra didelė celiakijos paveldėjimo rizika ir turima tipiškų šios ligos simptomų, vertėtų atlikti papildomus tyrimus ar biopsiją. Teigiamas tyrimo rezultatas reiškia, kad greičiausiai sergama celiakija, bet taip pat būtina atlikti papildomus tyrimus. Jei kelias savaites prieš tyrimą laikomasi begliuteninės dietos, antikūnų kiekis gali būti normalus, net jei yra celiakija. Jaunesniems nei 2 metų vaikams dėl klaidingo atsakymo tikimybės šis tyrimas nerekomenduojamas.

 

Šaltiniai: https://www.urmc.rochester.edu/encyclopedia/content.aspx?contenttypeid=167&contentid=dgp_celiac_disease