DHT Dihidrotestosteronas - "Antėja laboratorija"
DHT Dihidrotestosteronas

DHT Dihidrotestosteronas

74.00€
DHT Dihidrotestosteronas

Skaičiuoklė perkantiems išsimokėtinai

Dihidrotestosteronas yra hormonas, gaminamas iš testosterono, atsakingas už vyriškų ir moteriškų  savybių vystymąsi. DHT yra hormonas, kuris yra svarbus vyriškų bruožų vystymuisi brendimo laikotarpiu. Jis yra atsakinga už žemo balso, didesnės raumenų masės ir kūno plaukuotumą, varpos, sėklidžių ir kapšelio augimą, spermos gamybą ir pokyčius. Su amžiumi DHT vaidmuo tampa vis ryškesnis, nes hormonas pradeda vaidinti svarbų vaidmenį palaikant bendrą raumenų masę. Tai taip pat skatina seksualinę sveikatą ir vaisingumą.

Dihidrotestosteronas arba DHT gaminamas pirmiausia prostatos liaukoje, plaukų folikuluose, antinksčiuose. Androgenai yra lyčių biologijos dalis ir yra atsakingi už vyriškų savybių vystymosi ir palaikymo skatinimą bei kontrolę. DHT yra tris kartus stipresnis už testosteroną, o testosteronas yra penkis-dešimt kartų stipresnis nei antinksčių androgenai. 

Dihidrotestosterono kraujo tyrimas matuoja dihidrotestosterono (DHT) kiekį kraujyje. Pakitęs DHT kiekis, nesvarbu, ar jis sumažėjęs, ar padidėjęs, gali sukelti sveikatos problemų. Neįprastai didelis DHT kiekis sulėtina gijimo procesą po operacijos, skatina prostatos padidėjimą, taip pat padidina riziką susirgti prostatos vėžiu ir koronarine širdies liga. Moterims didelis jų kiekis siejamas su padidėjusiu spuogutumu, amenorėja (menstruacijų nebuvimu) ir hirsutizmu (veido, kūno ir gaktos) dideliu plaukuotumu.

Mažas DHT kiekis gali sulėtinti abiejų lyčių brendimą. Nors mažas šio androgeno kiekis moterims gali neturėti didelio poveikio, jis svarbus vyrų sveikatai.

Kodėl rekomenduojama atlikti šį tyrimą?

Šis tyrimas padeda nustatyti vyrų ir moterų plikimo priežastį, ar priežastį, kodėl moterims sutrinka menstruacijos ir atsiranda vyriškų bruožų, tokių kaip padidėjęs plaukuotumas ir spuogai.

Kas lemia dihidrotestosterono kiekio pokyčius?

Kadangi DHT gaminamas iš testosterono, DHT kiekiui organizme turi įtakos vaistai, kurie mažina organizmo testosterono kiekį. Alkoholis ir kepenų ligos gali sumažinti vyrų DHT kiekį.