djCRB CRB didelio jautrumo - "Antėja laboratorija"
djCRB CRB didelio jautrumo

djCRB CRB didelio jautrumo

13.00€
djCRB CRB didelio jautrumo

Didelio jautrumo C reaktyvus baltymas (djCRB) – atliekamas siekiant nustatyti šio baltymo kiekį kraujyje kaip ir C reaktyvinio baltymo tyrime, tačiau šiuo atveju pasitelkiami papildomi jautresni tyrimo rodikliai, o normos nėra plačios.

Didelio jautrumo C reaktyvus baltymas (djCRB) – pati tiksliausia ir patikimiausia priemonė nedideliam uždegimui aptikti. Didelio jautrumo C reaktyvinis baltymo tyrimas atskleidžia mažo aktyvumo kraujagyslių uždegimą, dėl kurio prognozuojami širdies vainikinių kraujagyslių, periferinių kraujagyslių susirgimai ar insultas. Jei atliekant didelio jautrumo C reaktyvinio baltymo tyrimą neaptinkamas drastiškas jo pakilimas (pvz. dėl bakterinės infekcijos), tuomet galima atsižvelgti į žemų CRB rodiklių svyravimus, leidžiančius aptikti tikimybę susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, miokardo infarktu, apatinių galūnių ateroskleroze.

Tyrimo reikšmingumas ir svarba

Didelio jautrumo CRB tyrimas galėtų padėti tiksliau nustatyti širdies ir kraujagyslių ligų išsivystymo riziką asmenims, kuriems nėra klinikinių simptomų arba simptomai nežymūs. Taip pat, tyrimo metu nustatoma, kiek organizmas yra pažeistas aterosklerotinių procesų.

Kada reikia atlikti tyrimus?

Didelio jautrumo CRB tyrimą vertėtų atlikti, jei turite riziką susirgti širdies ar kraujagyslių ligomis, yra padidėjęs kraujo spaudimas, sergate diabetu, jaučiate nuovargį, dilgčiojimą galūnėse, kamuoja galvos svaigimas, traukuliai, skausmas širdies plote ar širdies ritmo sutrikimai.

Pasiruošimas tyrimui

Didelio jautrumo CRB tyrimas specialaus pasiruošimo nereikalauja, tačiau rekomenduojama nevalgyti bent 9–12 valandų iki tyrimo. Svarbu tai, kad kai kurių medikamentų vartojimas gali turėti įtakos tyrimo rezultatams, todėl prieš tyrimą vertėtų informuoti gydytoją apie visus vartojamus vaistus.