Kaklo kraujagyslių echoskopija Kaune ir Vilniuje - "Antėja laboratorija"

Kaklo kraujagyslių echoskopija

Kaklo kraujagyslių echoskopija – saugus, tikslus ir neskausmingas kaklo kraujagyslių ultragarsinis tyrimas, leidžiantis diagnozuoti kaklo bei kraujagyslių, taip pat galvos smegenų kraujotakos sutrikimus. Jo metu galima stebėti kraujagyslių būklę ir kraujo tekėjimo greitį, nustatyti kraujagyslių susiaurėjimo laipsnį, aptikti krešulius.

Kada atliekamas galvos ir kaklo kraujagyslių tyrimas?    

Kaklo kraujagyslių echoskopija skiriama pacientams, kuriems pasireiškė:

  • galvos svaigimas;
  • dažnas galvos, kaklo skausmas;
  • mirguliavimas akyse;
  • ūžesiai ausyse arba galvoje;
  • koordinacijos sutrikimas;
  • galūnių (rankų, kojų, pirštų) tirpimas;
  • kalbos sutrikimas.

Kaklo ir galvos kraujagyslių tyrimas taip pat gali būti atliekamas tiems, kuriems yra padidėjęs cholesterolio arba trigliceridų kiekis kraujyje, kenčiantiems nuo aukšto kraujo spaudimo, sergantiems cukriniu diabetu ir turintiems viršsvorio.

60 metų amžiaus sulaukusiems asmenims šį tyrimą rekomenduojama atlikti kas pusmetį. Dažniau turėtų tikrintis ir tie, kurie rūko, nes šis žalingas įprotis žymiai padidina kraujagyslių ligų riziką.

Galvos kraujagyslių ligos 

Svarbiausios galvos kraujagyslių ligos yra infarktas, miego arterijų stenozė (susiaurėjimas), smegenų aneurizmos, kraujagyslių patologijos, pavyzdžiui, arterioveninės malformacijos. Laiku atlikta galvos kraujagyslių echoskopija gali padėti užkirsti kelią insultui ar kitoms pavojingoms kraujagyslių ligoms. Dėl šios priežasties tikrintis reikėtų reguliariai.

Kaklo kraujagyslių echoskopija Kaune ar Vilniuje esančioje „Antėja“ klinikoje atliekama naudojant modernią įrangą. Dar didesnį rezultatų tikslumą garantuoja mūsų įgudę gydytojai, kurie skiria ypatingą dėmesį kiekvienam pacientui.

Kaip atliekamas galvos ir kaklo kraujagyslių ultragarsinis tyrimas?

Pirmiausia pacientas yra paguldomas. Tam, kad nebūtų oro tarpo tarp odos ir daviklio, o ekrane atsispindėtų kuo tikslesnis bei aiškesnis vaizdas, tiriama vieta patepama specialiu geliu. Daviklio skleidžiamos aukšto dažnio bangos, nuo tiriamos srities atspindi vaizdą, kuris perkeliamas į ekraną. Žvelgdamas į jį, gydytojas vertina kraujagyslių būklę. 

Galvos kraujagyslių ultragarsinis tyrimas trunka apie 15–30 min. Esant poreikiui, jo metu gali būti atliekama biopsija. 

Kaip pasiruošti galvos ir kaklo kraujagyslių tyrimui?    

Specialaus pasiruošimo prieš galvos ir kaklo kraujagyslių echoskopiją nereikia. Atsakymas gaunamas iš karto po tyrimo.

Norint jaustis gerai, būtina tinkamai rūpintis savo sveikata. Tai padaryti padės dėmesingi ir savo darbą nepriekaištingai išmanantys „Antėja“ klinikos gydytojai. Jie ne tik atliks reikiamus tyrimus, tokius kaip kaklo kraujagyslių echoskopija, bet ir suteiks profesionalias konsultacijas. Patikėkite savo sveikatą į rūpestingas rankas. Prisiminkite, kad kai kurios ligos gali vystytis nepastebimai, todėl nepamirškite reguliariai atlikti tyrimų. Kartais jie netgi gali padėti išsaugoti gyvybę.