EMA IgA antikūnai prieš endomiziumą - "Antėja laboratorija"
EMA IgA antikūnai prieš endomiziumą

EMA IgA antikūnai prieš endomiziumą

18.70€
EMA IgA antikūnai prieš endomiziumą

EMA IgA antikūnų prieš endomiziumą tyrimas rodo ar kraujyje yra antikūnų prieš endomiziumą.  Tai  yra plonas jungiamojo audinio sluoksnis, kuris dengia žarnyno raumenų skaidulas. Susidarius šiems antikūnams galima įtarti, jog sergama celiakija - kai organizmo imuninė sistema nenormaliai reaguoja į baltymą ir gamina antikūnus, pažeidžiančius žarnyno audinius. Glitimo yra kviečių, miežių ir rugių produktuose.

EMA IgA antikūnai sukelia žarnyno pakitimus. Vėlai diagnozavus celiakiją, gali būti negrįžtamai pakenkiama plonosios žarnos gleivinė. Taip pat šie antikūnai neleidžia kūnui pilnai įsisavinti maistinių medžiagų. Antiendomiziniai IgA antikūnai yra specifiškiausias celiakijos tyrimas bei gali padėti išvengti biopsijos procedūros. Retai, tačiau pasitaiko, kad šių EMA IgA antikūnų žmogaus organizmas negamina arba gamina labai mažai, todėl norint galutinai diagnozuoti celiakija reikalingi ir papildomi tyrimai.

Ką reiškia mano testo rezultatai?

Tyrimo rezultatai gali skirtis priklausomai nuo amžiaus, lyties, ligos istorijos, tyrimui naudojamo metodo ir kitų dalykų. Jei tyrimo rezultatas yra teigiamas, galima įtarti celiakiją, bet būtina pasitarti su gydytoju.  Jei rezultatas - neigiamas, tai reiškia, kad jūsų kraujyje nerasta EMA IgA antikūnų.

IgA antiendomiziniai antikūnai randami 90% celiakija sergančių pacientų kraujyje. Jie yra labai specifinis ir jautrus celiakijos žymuo. Šio tyrimo jautrumas ir specifiškumas yra 98 proc.

Kaip pasiruošti šiam testui?

Prieš šį tyrimą bent 4 savaites turite laikytis dietos, kurioje yra glitimo. Pasitarkite su savo gydytoju apie konkrečias dietos instrukcijas. Informuokite gydytoją apie visus vartojamus vaistus, vaistažoles, vitaminus ir papildus.

 

Šaltiniai: https://www.southtees.nhs.uk/services/pathology/tests/anti-endomysial-antibody-ema/
https://www.urmc.rochester.edu/encyclopedia/content.aspx?contenttypeid=167&contentid=endomysial_antibod