Erkių aktyvus gyvavimo laikotarpis yra nuo balandžio iki lapkričio mėnesio imtinai, tačiau pasitaiko atvejų, kai net ir parsinešus eglutę iš miško Šv. Kalėdoms, namuose atsiranda erkių. Įsisiurbimo tikimybė padidėja kontaktuojant su po lauką lakstančiais gyvūnais, stovyklaujant gamtoje, leidžiant laiką parkuose ar tiesiog vaikštant po žolę.
Lietuvoje esančios erkės yra vienos labiausiai apkrėstų, o dėl silpno žmonių imuniteto kasmet registruojama daugiau kaip 400 naujų susirgimų erkiniu encefalitu, kas dažnai reiškia sunkų paralyžių, sugriautą gyvenimą arba mirtį.
Jaunos erkutės (nimfos) dėl savo smulkumo dažnai yra nepastebimos, lengvai įsisiurbia ir gavę pakankamai kraujo, pasišalina. Tokiu atveju manoma, kad erkių įkandimų yra išvengta, tačiau jų gali būti žymiai daugiau nei atrodo.
Efektyvaus gydymo nuo erkinio encefalito nėra, todėl labai svarbu susirūpinti dėl šios ligos dar esant visiškai sveikam ir pasiskiepyti!
Austrai, skiepų nuo erkinio encefalito gamintojai, beveik visiškai išsprendė šią problemą, kai daugiau kaip 90 % šalies gyventojų pasiskiepijo. Tuo tarpu Lietuvoje pasiskiepijusių dalis nesiekia net penktadalio. Kovojant su šia liga pagal pasiteisinančius pavyzdžius, raginame pasiryžti ir pasiskiepyti.