Geležies trūkumas sukelia mažakraujystę, o perteklius – hemochromatozę. Geležies rodikliai gali pakisti po apsinuodijimą švinu ar kitais sunkiaisiais metalais, sergant kai kuriomis kepenų ligomis, tuberkulioze, onkologiniais bei kitais lėtiniais susirgimais.
Geležis (Fe) – mikroelementas, kuris įeina į hemoglobino ir mioglobino sudėtį. Šis mikroelementas dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) bei tam tikrų fermentų susidarymo procesuose, taip pat yra atsakinga už deguonies pernešimą į audinius.
Esant geležies deficitui, dar nepradėjus gydymo, būtina nustatyti ir feritino bei transferino koncentraciją kraujyje. Geležies trūkumas sukelia mažakraujystę, o perteklius – hemochromatozę. Geležies rodikliai gali pakisti po apsinuodijimą švinu ar kitais sunkiaisiais metalais, sergant kai kuriomis kepenų ligomis, tuberkulioze, onkologiniais bei kitais lėtiniais susirgimais. Norint išvengti nemalonių simptomų ar ligų, rekomenduojamas geležies tyrimas.
Geležies stoka gali kilti dėl:
- Greitai augantiems vaikams ir paaugliams; - Moterims dėl menstruacijų; - Nėščiosioms, netekus kraujo gimdant; - Nepilnavertės mitybos; - Vitamino C trūkumo.