Plačiausias kraujo tyrimų tinklas Lietuvoje
Online registracija + tyrimų rezultatai
0
0
FR Folinė rūgštis

FR Folinė rūgštis

19.00€
FR Folinė rūgštis

Folinės rūgšties tyrimas, atliekamas kartu su vitamino B12 tyrimu, gali parodyti megaloblastinę mažakraujystę. Dėl organizme atsiradusi folinės rūgšties stokos, organizme sumažėja hemoglobino koncentracija bei pakinta eritrocitų forma ir kiekis – sutrinka audinių ir organų aprūpinimas būtinomis medžiagomis. Folinės rūgšties sumažėjimas taip pat gali parodyti kepenų bei žarnyno ligas.

Folinė rūgštis (FR) arba vitaminas B9 – vitaminas, kuris dalyvauja kraujo ir DNR gamybos bei naujų ląstelių susidarymo procesuose. Folinė rūgštis taip pat būtina organizmui, kad jis galėtų augti ir vystytis, vyktų baltymų apykaita ir nukleino rūgščių sintezė.

Folinės rūgšties tyrimas, atliekamas kartu su vitamino B12 tyrimu, gali parodyti megaloblastinę mažakraujystę. Dėl organizme atsiradusi folinės rūgšties stokos, organizme sumažėja hemoglobino koncentracija bei pakinta eritrocitų forma ir kiekis – sutrinka audinių ir organų aprūpinimas būtinomis medžiagomis. Folinės rūgšties stoka kyla dėl:

  • Skurdaus maisto raciono (nepakankamas vitamino B9 kiekis maiste);
  • Alkoholizmo ar tam tikrų vaistų (pvz., fenitoino, trimetoprimo, metotreksato);
  • Po žarnyno operacijų;
  • Sergant kepenų ciroze;
  • Turint piktybinių navikų;
  • Nėštumo metu (folinė rūgštis pirmiausiai paskirstoma kūdikiu).

Folinės rūgšties sumažėjimas taip pat gali parodyti kepenų bei žarnyno ligas. Folinė rūgštis skatina skrandžio rūgšties išsiskyrimą, padeda organizmui suvirškinti ir pašalinti baltymus, todėl sumažėję kiekiai sutrikdo normalią kepenų veiklą. Folinės rūgšties koncentraciją taip pat reikia stebėti nėščiosioms, kadangi esant folinės rūgšties stokai padidėja priešlaikinio gimdymo tikimybė, vaisiaus išsigimimų rizika, gimsta mažo svorio kūdikiai.