Gardnerella vaginalis DNR (PGR metodu) šlapime - "Antėja laboratorija"
Gardnerella vaginalis DNR (PGR metodu) šlapime

Gardnerella vaginalis DNR (PGR metodu) šlapime

21.00€
Gardnerella vaginalis DNR (PGR metodu) šlapime

Gardnerella vaginalis DNR (PGR metodu) tyrimas nustato bakterijos Gardnerella vaginalis padidėjimą lyties ir šlapimo takų gleivinėse, kuris gali sukelti makšties uždegimą ar bakterinę vaginozę. Ši liga susijusi lytiniu aktyvumu, dažnu lytinių partnerių keitimu, tačiau tai nėra tik lytiškai plintanti infekcija, kadangi ja gali sirgti visos moterys ar mergaitės.

Gardnerella vaginalis DNR (PGR metodu) tyrimas atliekamas pasitelkiant PGR metodą. PGR tyrimo metodas išsiskiria tuo, kad yra daug jautresnis ir tikslesnis nei kultūrų auginimo tyrimo metodas. Šiuo tyrimo būdu nustatomas unikalus geno fragmentas,  būdingas tik vienam sukėlėjui. PGR metodas nereikalauja didelio mėginio kiekio, o tyrimo tikslumas siekia 95 proc.

Gardnerella vaginalis DNR (PGR metodu) tyrimas nustato bakterijų padidėjimo sukeltą bakterinę vaginozę. Šios bakterijos natūraliai egzistuoja makšties mikrofloroje, tačiau tam tikri išoriniai veiksniai gali sutrikdyti Gardnerella vaginalis bakterijų kiekį, kuris ir sukelia infekciją. Tam įtakos turi netinkamos higienos priemonės, dažna lytinių partnerių kaita, antibiotikų vartojimas, stresas, pernelyg varžantis, netinkamas apatinis trikotažas ar kitos priežastys.

Dažniausiai vyrai tėra šios infekcijos nešiotojai, tačiau kai kuriais atvejais jiems gali būti pažeista šlaplė, prostata bei sėklidės prielipas ir išsivystyti uretritas, prostatitas ar epididimitas.

Tyrimo reikšmingumas ir svarba

Tyrimas nustato Gardnerella vaginalis bakterijos sukeltą bakterinę vaginozę. Laiku nenustatyta ir negydoma liga gali komplikuotis ir sukelti šlapimo takų infekciją, kiaušidžių ar gimdos kaklelio uždegimą, priešlaikinį gimdymą, didina persileidimo riziką.

Kada reikia atlikti tyrimus?

Gardnerella vaginalis DNR (PGR metodu) tyrimą vertėtų atlikti ir nepajutus klinikinių simptomų, kadangi apie 50 proc. sergančiųjų gali nejausti jokių infekcijos požymių. Simptomai gali pasireikšti pagausėjusiomis, nemalonaus kvapo, pilkšvos ar baltos spalvos makšties išskyromis, skausmingu šlapinimusi, skausmu apatinėje pilvo dalyje, niežtėjimu, deginimo pojūčiu.