Gimdos kaklelio citologinis tyrimas (PAP) - "Antėja laboratorija"
Gimdos kaklelio citologinis tyrimas (PAP)

Gimdos kaklelio citologinis tyrimas (PAP)

25.00€
Gimdos kaklelio citologinis tyrimas (PAP)

Gimdos kaklelio tyrimas (PAP testas) padeda nustatyti pokyčius gimdos kaklelyje. Laiku atlikus PAP tyrimą galima aptikti ikivėžinius, plika akimi nepastebimus pakitimus bei imtis prevencinių gydymo priemonių – nustatyti kas lėmė pakitimus (ŽPV, kitos genitalijų infekcijos) ir juos gydyti.

Onkocitologinis tyrimas (PAP) padeda nustatyti, ar gimdos kaklelio ląstelės linkusios išsivystyti į vėžines. Specialiu instrumentu nuo gimdos kaklelio paviršiaus paimamas nuograndų mėginys, jos dedamos ant mikroskopinio stiklelio ir tiriamos. Mikroskopuojant tiriamas visas ląstelių paviršius ir stebima ar ląstelėse nėra pakitimų. Jei randama anomalijų, rekomenduojama atlikti ŽPV testą.

Laiku atliktas PAP tyrimas padeda laiku aptikti ikivėžinius plika akimi nematomus, pakitimus gimdos kaklelyje ir imtis prevencinių gydymo priemonių – nustatyti kas lėmė pakitimus (ŽPV, kitos genitalijų infekcijos) ir juos gydyti. Svarbu pastebėti, kad gimdos kaklelio ikivėžinių susirgimų pikas būdingas jauno amžiaus moterų grupėms, vėžiniai pokyčiai – vyresnėms. Diagnozavus ikivėžinius pokyčius, galima juos efektyviai išgydyti, tačiau situacija blogėja ir pasveikimo tikimybė mažėja, kai vėžys „pereina“ į gilesnius audinių sluoksnius.

 

SVARBU! Mėginiai imami (būtina išankstinė registracija):

Adresas Moterims
Vilniuje: Kareivių g. 9; Viršuliškių g. 65A; Antakalnio g. 45, Lvivo g. 37
Kaune: Birželio 23-iosios g. 4; Kraliaus Mindaugo pr. 38; Savanorių pr. 97
Klaipėdoje: Priestočio g. 16, Taikos pr. 141A (PC BIG-2); Pajūrio g. 5B
Šiauliuose: Vytauto g. 88 ir Gegužių g. 49
Panevėžyje: Klaipėdos g. 75
Marijampolėje: Kauno g. 62
Alytuje: Naujoji g. 48
Šilutėje: Turgaus g. 3
Gargžduose: Klaipėdos g. 40

D.U.K.

1. Kas yra PAP testas arba gimdos kaklelio citologinis tyrimas?

PAP testas arba gimdos kaklelio citologinis tyrimas padeda nustatyti, ar gimdos kaklelio ląstelės yra linkusios išsivystyti į vėžines ląsteles. Tyrimo metu paimtas mėginys iš gimdos kaklelio tiriamas mikroskopu, ieškant pakitimų ląstelėse.

2. Ar vėžiniai susirgimai gali išsivystyti tik vyresnio amžiaus moterims?

Tiesa, kad vėžiniai pokyčiai dažnesni vyresnio amžiaus moterų grupėje. Tačiau tai nereiškia, kad nereikėtų profilaktiškai tyrimo atlikti ir jaunoms moterims. Būtent tarp jaunesnių pacienčių pastebimi ikivėžiniai ląstelių pokyčiai, kuriuos galima sėkmingai išgydyti. Tikimybė išgyti mažėja, kai vėžiniai dariniai pasiekia aplink gimdos kaklelį esančius audinius.

3. Ar PAP testas yra skausmingas?

Citologiniam tyrimui imamas mėginys iš gimdos kaklelio. Nors šis veiksmas atliekamas mechaniškai specialiu instrumentu, tačiau yra visiškai neskausmingas ir greitas.