Gimdos kaklelio citologinis tyrimas skystoje terpėje (PAP) - "Antėja laboratorija"
Gimdos kaklelio citologinis tyrimas skystoje terpėje (PAP)

Gimdos kaklelio citologinis tyrimas skystoje terpėje (PAP)

36.00€
Gimdos kaklelio citologinis tyrimas skystoje terpėje (PAP)

Gimdos kaklelio citologinis (PAP) tyrimas skystoje terpėje – naudojant skystą terpę, šepetėlis su tyrimui nuo gimdos kaklelio paimta medžiaga yra įmetamas į buteliuką su fiksuojančia terpe. Tokiu būdu į laboratoriją siunčiama medžiaga yra vienodai užfiksuojama, išvengiama klaidų. Gydytojai tvirtina, kad citologinis PAP tyrimas skystoje terpėje padeda nustatyti daugiau priešvėžinių gimdos kaklelio būklių ir net iki 10 kartų sumažina tyrimams netinkamų tepinėlių skaičių.

 

Gimdos kaklelio citologinis tyrimas skystoje terpėje (PAP) skiriasi nuo gimdos kaklelio citologinio (PAP) tyrimo mėginio paruošimo technika, rezultatyvumu ir papildomų tyrimų galimybėmis. Naudojant skystą terpę, šepetėlis su tyrimui nuo gimdos kaklelio paimta medžiaga yra įmetamas į buteliuką su fiksuojančia terpe. Tokiu būdu į laboratoriją siunčiama medžiaga yra vienodai užfiksuojama, išvengiama klaidų. Tyrimas ženkliai tikslesnis. Atliekant tyrimą, pašalinamos kraujo ląstelės, eritrocitai, įvairios priemaišos, todėl aiškiau matomi ląstelių pakokyčiai. Mokslininkai ir gydytojai tvirtina, kad citologinis PAP tyrimas skystoje terpėje padeda nustatyti daugiau priešvėžinių gimdos kaklelio būklių ir net iki 10 kartų sumažina tyrimams netinkamų tepinėlių skaičių.

Taip pat svarbu, kad atliekant citologinį PAP testą iš skystos terpės, nustačius pakitimus, iš pačios medžiagos (mėginio) galima atlikti papildomus molekulinius tyrimus: nustatyti žmogaus papilomos virusą (ŽPV), lytiškai plintančių infekcinių ligų sukėlėjus (Trichomonas vaginalis, Mycoplasma hominis, Mycoplasma genitalium, Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Ureaplasma urealyticum) bei imunocitocheminį Cintec PLUS tyrimą (mėginyje ieškoma gimdos kaklelio „sergančių epitelio ląstelių“. Jeigu vienoje ląstelėje yra randama p16 ir Ki67 baltymai, vertinama, kad šios ląstelės dalijimosi ciklas yra sutrikęs).

Šio tyrimo trūkumas yra vienas – skystos terpės nefinansuoja teritorinės ligonių kasos.

SVARBU! Mėginiai imami (būtina išankstinė registracija):

Adresas Moterims
Vilniuje: Kareivių g. 9; Viršuliškių g. 65A; Antakalnio g. 45, Lvivo g. 37
Kaune: Birželio 23-iosios g. 4; Kraliaus Mindaugo pr. 38; Savanorių pr. 97
Klaipėdoje: Priestočio g. 16, Taikos pr. 141A (PC BIG-2); Pajūrio g. 5B
Šiauliuose: Vytauto g. 88 ir Gegužių g. 49
Panevėžyje: Klaipėdos g. 75
Marijampolėje: Kauno g. 62
Alytuje: Naujoji g. 48
Šilutėje: Turgaus g. 3
Gargžduose: Klaipėdos g. 40