Gydytojai anesteziologai-reanimatologai - "Antėja laboratorija"

Anesteziologai-reanimatologai

 

Artėjant operacijai, daugelis pacientų jaučia baimę – ir tai visiškai natūralu. Nemalonius išgyvenimus gali sukelti tiek liga, tiek pati chirurginė procedūra, tiek nežinomybė, kas bus, panirus į anestezijos sukeltą miegą. Už tai, kad viskas vyktų tinkama eiga, atsako visa operacijoje dalyvaujanti komanda. O vieną svarbiausių vaidmenų joje atlieka gydytojai anesteziologai-reanimatologai. Jų tikslas – apsaugoti pacientą, pasirūpinti, kad anestezija būtų saugi, o operacija sklandi.

Gydytojas anesteziologas – kas tai?

Anesteziologas yra pirmasis, kuris pamato pacientą, šį nuramina, nuteikia operacijai ir pabudina jau po jos. Šio gydytojo darbas labai atsakingas. Operacijos metu anesteziologas kontroliuoja visas paciento gyvybines funkcijas – stebi aparatus ir mato, ar žmogui skauda, ar viskas gerai, ar kažkas ne taip. Jis rūpinasi, kad pacientas jaustųsi gerai, užtikrina komfortą ne tik operacijos metu, bet ir po jos: stebi pooperacinę žmogaus būklę, suteikia visą reikalingą pagalbą.

Anesteziologija yra dviguba specialybė – anesteziologija-reanimatologija. Todėl gydytojas anesteziologas kartu yra ir reanimatologas. Tai reiškia, kad jis turi turėti labai daug žinių ir sugebėjimų, mokėti teikti intensyvią medicininę pagalbą kritinės būklės pacientams. 

Operacijos metu, kuomet taikoma bendroji anestezija (bendroji nejautra, narkozė), anesteziologas-reanimatologas suleidžia vaistus, kurie užmigdo, nuskausmina ir atpalaiduoja žmogaus raumenis. Kadangi pacientas nebegali kvėpuoti pats, gydytojas įveda reikiamus vamzdelius ir prijungia prie aparato. 

Pagrindinės gydytojo anesteziologo-reanimatologo atliekamos procedūros  

Klinikoje „Antėja“ dirbantys anesteziologai-reanimatologai teikia anestezijos, reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugas. Atsižvelgdami į atliekamos procedūros ar operacijos pobūdį ir paciento būklę, jie parenka optimalų nuskausminimo ir nejautros būdą.

Gydytojų anesteziologų-reanimatologų teikiamos paslaugos apima:

  • vietinę nejautrą gastroskopijos procedūrai;
  • intraveninę nejautrą gastroskopijos procedūrai;
  • intraveninę nejautrą kolonoskopijos procedūrai;
  • intraveninę nejautrą gastroskopijos ir kolonoskopijos procedūrai.

Visos šios paslaugos teikiamos klinikoje „Antėja“.

Anestezija 

Anestezija yra dirbtinai pacientui sukeltas dalinis arba visiškas jutimo netekimas. Jos metu gali būti naudojami dvejopi anestetiniai vaistai: 

  • nuskausminantys visą kūną ir užmigdantys pacientą (bendroji anestezija), 
  • užšaldantys tik atskiras kūno dalis (vietinė anestezija).

Vietinės anestezijos metu blokuojami nervai, kurie jungia konkrečią kūno dalį arba sritį su smegenimis. Todėl nervai neperduoda skausmo signalų smegenims. 

Operacijų metu, kuomet reikia, kad pacientas būtų nesąmoningas, naudojama bendroji nejautra. Jos metu pacientas užmigdomas ir nejaučia jokių operacijos potyrių. 

Epidurinė nejautra 

Epidurinė nejautra – gimdymo metu naudojamas nuskausminimo būdas. Taikant ją, moteris išlieka sąmoninga, vaistai veikia ir pojūčius malšina tik apatinėje kūno dalyje ir kojose.

Epidurinė nejautra gali būti taikoma atliekant ir kitas procedūras, pavyzdžiui, ortopedines operacijas.

Skausmo blokada

Nuskausminimo blokados – įvairių medikamentų injekcijos, efektyviai paveikiančios skausmo židinį ir užkertančios kelią skausmo plitimui. 

Skausmo blokada gali būti taikoma žmonėms, kuriems judėjimo laisvę riboja peties, alkūnės, riešo, kelio, čiurnos skausmai. Taip pat ji taikoma pacientams, kuriems geriami vaistai nėra pakankamai veiksmingi arba dėl tam tikrų priežasčių negalima jų vartoti. 

Ruošiatės operacijai, kurios metu bus taikoma nejautra? Tuomet tikimės, kad ši informacija Jums bus naudinga. Patyrę klinikos „Antėja“ gydytojai anesteziologai-reanimatologai pasirūpins, kad operacijos metu būtumėte saugus ir jaustumėtės komfortiškai. Viskas, ką Jums reikia padaryti – tai jais pasitikėti.