Bariatrijos gydytojai (bariatrai) - "Antėja laboratorija"

Bariatrai

Bariatrijos gydytojai, dar vadinami bariatrais, yra sveikatos priežiūros specialistai, kurie specializuojasi nutukimo ir su juo susijusių sveikatos sutrikimų gydyme. Bariatrai dirba su pacientais, kad parengtų individualius gydymo planus, kurie gali apimti mitybos ir gyvenimo būdo pakeitimus, vaistus, o kai kuriais atvejais – bariatrinę chirurgiją. Šie gydytojai supranta sudėtingus veiksnius, kurie lemia nutukimą, ir yra apmokyti spręsti fizinius, emocinius ir socialinius šios būklės aspektus. Jiems tenka svarbus vaidmuo padedant pacientams pasiekti svorio metimo tikslus ir pagerinti bendrą sveikatą bei savijautą.

Vilniaus gydytojai

 

Kokias paslaugas teikia bariatrai?

Bariatrijos gydytojai teikia įvairias paslaugas, padedančias pacientams pasiekti svorio metimo tikslų ir pagerinti bendrą sveikatą. Tai gali būti:

 • Išsamus medicininis įvertinimas, siekiant nustatyti pagrindinę nutukimo priežastį ir susijusias sveikatos problemas.
 • Individualūs svorio metimo planai, į kuriuos įtraukiami mitybos ir gyvenimo būdo pakeitimai bei vaistų vartojimas.
 • Bariatrinės chirurgijos vertinimai, įskaitant priešoperacinius vertinimus, operacijos pasirinkimą ir pooperacinę priežiūrą.
 • Mitybos konsultacijos, padedančios pacientams išsiugdyti sveikos mitybos įpročius ir rinktis maisto produktus.
 • Elgesio terapija, skirta psichologiniams ir emociniams veiksniams, kurie gali lemti nutukimą, šalinti.
 • Mankštos rekomendacijos, padedančios pacientams padidinti fizinį aktyvumą ir pagerinti bendrą fizinę būklę.
 • Nuolatinė stebėsena ir parama, siekiant užtikrinti, kad pacientai laikytųsi savo svorio metimo tikslų ir laikui bėgant išlaikytų pažangą.

Bariatrai supranta, kad nutukimas yra sudėtinga medicininė būklė, kuriai gydyti reikalingas daugiadisciplininis požiūris. Todėl jie glaudžiai bendradarbiauja su kitais sveikatos priežiūros specialistais, pavyzdžiui, dietologais, psichologais ir fizinio aktyvumo specialistais, kad savo pacientams suteiktų visapusišką priežiūrą.

Kada verta apsilankyti pas bariatrą?

Sprendimas kreiptis į šį sveikatos priežiūros specialistą turėtų būti priimtas atsižvelgiant į individualią asmens sveikatos būklę ir svorio metimo tikslus. Štai keletas bendrų atvejų, kada verta kreiptis į bariatrijos gydytoją:

 • Kūno masės indeksas (KMI) 30 ar daugiau. Asmuo, kurio kūno masės indeksas yra 30 ar daugiau, laikomas nutukusiu ir jam gali būti naudinga pasikonsultuoti su bariatru.
 • Ankstesni bandymai numesti svorio buvo nesėkmingi. Jei asmuo anksčiau bandė numesti svorio, bet jam nepavyko, bariatras gali suteikti papildomos pagalbos ir patarimų.
 • Su nutukimu susijusios medicininės būklės. Jei asmuo turi su nutukimu susijusių sveikatos sutrikimų, tokių kaip aukštas kraujospūdis, 2 tipo diabetas ar miego apnėja, jam gali būti naudinga apsilankyti pas šį sveikatos priežiūros specialistą.
 • Svarstoma galimybė atlikti bariatrinę operaciją. Jei asmuo svarsto galimybę atlikti bariatrinę operaciją kaip svorio mažinimo būdą, bariatras gali suteikti reikiamą įvertinimą ir pagalbą.

Apibendrinant, kiekvienas antsvorio turintis žmogus, kuriam rūpi jo sveikata ir kuris nori pasiekti ilgalaikių svorio metimo rezultatų, gali apsvarstyti galimybę pasikonsultuoti su bariatru ir aptarti savo galimybes bei sudaryti individualų gydymo planą. Daugiau apie dienos chirurgijos centre „Antėja“ atliekamas nutukimo operacijas galite sužinoti čia.