Burnos higienistai Kaune - "Antėja laboratorija"

Burnos higienistai

Gera burnos sveikata padeda nevaržomai mėgautis gyvenimu. Ji leidžia drąsiai kalbėti, reikšti savo emocijas, pavyzdžiui, šypsotis, taip pat džiaugtis skaniu maistu. Norint palaikyti gerą burnos sveikatą, būtina atsakingai prižiūrėti dantis. O tam reikia ne tik kasdienio jų valymo namuose, bet ir reguliarių vizitų burnos higienisto kabinete. 

Burnos higienistas – kas tai ir kokias paslaugas atlieka?    

Burnos higienistas – burnos sveikatos specialistas, atsakingas už burnos ligų prevenciją, ankstyvą diagnostiką ir gydymą. Paprastai jis teikia pagrindines dantų priežiūros paslaugas, atlieka burnos būklės vertinimą ir padeda pacientui rūpintis bendra dantų sveikata. Burnos higienistai yra svarbi odontologų komandų dalis. Atlikdami savo darbą, jie nuima didelę naštą nuo gydytojų odontologų ir leidžia šiems atlikti sudėtingesnes procedūras. 

Klinikoje „Antėja“ burnos higienistų teikiamos paslaugos:

  • profesionali burnos higiena;
  • papildoma profesionali burnos higiena;
  • silanto dėjimas;
  • fluoro aplikacija;
  • dantų balinimas.

Kviečiame registruotis šioms procedūroms internetu arba telefonu.

Kodėl svarbu lankytis pas burnos higienistą?

Gera burnos higiena svarbi ne tik patraukliai dantų išvaizdai, bet ir bendrai sveikatai. Tinkamai neprižiūrint burnos ertmės, gali atsirasti įvairių problemų, tokių kaip dantų ir dantenų ligos, infekcijos, kaulų retėjimas ir netgi širdies ligos. Taigi pateikiame pagrindines priežastis, kodėl verta reguliariai lankytis pas burnos higienistą.

1. Kruopštesnis burnos ertmės išvalymas

Nors daugelis gali manyti, kad dantis valo pakankamai, iš tikrųjų didžioji dalis to nepadaro. Burnos higienistai turi priemonių ir patirties, kad užtikrintų kokybiškesnį dantų valymą. Pats žmogus negali lengvai pamatyti savo burnos vidaus, tačiau specialistas gali. Burnos higienistė ar higienistas taip pat gali patarti, kaip geriau išsivalyti dantis, nes pastebi vietas, kurioms neskiriame tinkamo dėmesio ir kruopštumo. 

2. Būsimų burnos problemų prevencija

Reguliariai lankantis pas burnos higienistą, galima užkirsti kelią nedidelės problemos virtimui didele ir nevaldoma problema. Ilgą laiką nesilankant odontologo kabinete, dantų problemos gali likti nepastebėtos ir greitai progresuoti. Beveik visos dantų problemos gali būti išgydomos arba suvaldomos ir jų galima išvengti laiku imantis tinkamos priežiūros. Taigi viskas priklauso nuo Jūsų.

3. Švietimas

Profesionalūs burnos higienistai turi daug žinių apie burnos sveikatą. Jie gal supažindinti pacientą su taisyklinga burnos ertmės priežiūra ir atsakyti į visus su ja susijusius klausimus. Pavyzdžiui, daugelis žmonių netinkamai naudoja dantų siūlą ar tarpdančių šepetėlius. Tai gali būti tikra problema, nes dėl netinkamos dantų siūlo naudojimo technikos gali būti pažeidžiamos dantenos, o maistas dar labiau įstumtas į minkštuosius audinius. Burnos higienistas gali parodyti, kaip naudoti taisyklingai dantų siūlą, ir padėti įsitikinti, kad būtų pašalintos visos apnašos.  

4. Bendros sveikatos palaikymas

Ankstyvieji daugelio rimtų sveikatos problemų požymiai gali pasireikšti burnoje. Higienistas gali pastebėti nežymius burnos būklės pokyčius, kurie gali būti didesnių sveikatos problemų, pavyzdžiui, diabeto, širdies ligų, burnos vėžio ar inkstų ligų, užuomazga. 

Be to, tyrimai rodo, kad žmonėms, sergantiems dantenų ligomis, rizika patirti širdies priepuolį, insultą ar kitą rimtą širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimą yra 2–3 kartus didesnė. Tačiau tiesioginio ryšio gali ir nebūti. Daugelis širdies ligomis sergančių žmonių turi sveikas dantenas ir ne visiems, sergantiems dantenų ligomis, išsivysto širdies problemos. 

Ieškote patyrusio specialisto, kuriuo galėtumėte pasitikėti? Bet kuri klinikoje „Antėja“ dirbanti burnos higienistė atsakingai pasirūpins Jūsų burnos ertme. 

Kada reikėtų apsilankyti pas burnos higienistą?

Apsilankyti pas burnos higienistą reikia:

  • Prieš bet kokį odontologinį gydymą, kad dantys ir burnos ertmė būtų kuo švaresni. Tai padės pasiekti geresnius gydymo rezultatus ir odontologas geriau matys problemines vietas. 
  • Profilaktiškai, norint pašalinti dantų apnašas. 
  • Gydant gingivitą ir periodontitą bei siekiant išvengti tolimesnių dantų pažeidimų.
  • Nėštumo pradžioje, kadangi šiuo laikotarpiu visas organizmas jautresnis, todėl svarbu daugiau dėmesio skirti ir dantų bei burnos gleivinės priežiūrai.
  • Prieš dantų balinimą.

Jei nesate tikri, ar Jums reikalinga profesionali burnos higiena, visuomet galite pasikonsultuoti su savo odontologu.

Kaip dažnai reikėtų lankytis pas burnos higienistą?

Šis poreikis labai individualus. Turint gerus burnos higienos įgūdžius, tokią procedūrą rekomenduojama atlikti profilaktiškai 1–2 kartus per metus. Tačiau tinkamai neprižiūrint burnos ertmės, apnašos kauptis ir akmenys formuotis gali greičiau. Tokiu atveju higieną reikėtų atlikti kas 2–3 mėn. 

Sergant periodonto ligomis, profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama kas 1–4 mėn., o ortodontinio gydymo metu pas higienistą reikėtų lankytis kas 1–3 mėn. Burnos higiena svarbi ir nešiojant dantų implantus – tuomet šią procedūrą derėtų atlikti kas 4–6 mėn. 

Sveika burnos ertmė – raktas į gerą savijautą. Taigi skirkite jai pakankamai dėmesio. Reguliariai lankykitės pas burnos higienistą, taip pat nepamirškite vizitų pas odontologą. Tokiu būdu džiaugtis sveika ir gražiai atrodančia šypsena bus kur kas paprasčiau.